Ceny według dzielnic
Mapa cen w aplikacji →Mediana ceny za m² w 6 dzielnicach (ostatnie 12 mies.). Najdrożej Janów Miejski-Ćmok (7 526 zł/m²), najtaniej Piasek (4 362 zł/m²). Mediana miasta to 5 772 zł/m².
Transakcje
Sprawdź ceny przy swoim adresie. Wpisz adres w Mysłowicach - podgląd pokaże, czy w rejestrze są transakcje z najbliższej okolicy.
Mapa cen za m² i raport okolicy w Mysłowicach - dla wybranego adresu.
Ceny w liczbach
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w Mysłowicach to 5 772 zł/m² - dane z ostatnich 12 miesięcy (do stycznia 2026), na podstawie 419 transakcji. To mediana ceny za metr kwadratowy (m²); realna cena za m² zależy od dzielnicy, piętra i standardu.
Mediana ceny transakcyjnej · 02.2025-01.2026
5 772zł/m²
Wykres zmian mediany ceny za m² (zł/m²) w ostatnich 12 miesiącach
* Ceny transakcyjne pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN), który udostępnia dane z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pokazujemy najnowsze dostępne (do stycznia 2026) i odświeżamy je, gdy tylko pojawią się nowsze.
Opracowanie: mScanner (AWG LABS) na podstawie danych z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN). Metodologia i źródła danych →
Pełna analiza cen
Realne ceny transakcyjne - mediana, rozkład i trend z 12 miesięcy oraz ranking dzielnic, na podstawie 7 966 transakcji z rejestru RCN. Przełącznikiem wyżej rozbijesz je na rynek pierwotny i wtórny. To migawka; pełną historię i interaktywną mapę cen otworzysz w aplikacji.
Mediana ceny za m² w 6 dzielnicach (ostatnie 12 mies.). Najdrożej Janów Miejski-Ćmok (7 526 zł/m²), najtaniej Piasek (4 362 zł/m²). Mediana miasta to 5 772 zł/m².
Mediana 6 829 zł/m² (styczeń 2026) · typowy zakres cen to 5 304–8 374 zł/m². 12 mies. ▲ +20,6%
Przerywana linia = miesiące jeszcze niepełne (RCN rejestruje transakcje z kilkumiesięcznym opóźnieniem). Liczba transakcji na razie: luty 2026 - 15, marzec 2026 - 9, kwiecień 2026 - 9, maj 2026 - 11.
| Miesiąc | Mediana zł/m² | Średnia zł/m² | Typowy zakres | Transakcje |
|---|---|---|---|---|
| cze 25 | 5 664 | 5 856 | 4 780-6 846 | 42 |
| lip 25 | 5 640 | 6 505 | 4 763-6 962 | 30 |
| sie 25 | 5 992 | 6 782 | 4 980-8 625 | 29 |
| wrz 25 | 6 489 | 7 030 | 5 351-9 369 | 35 |
| paź 25 | 5 722 | 6 327 | 5 066-7 239 | 43 |
| lis 25 | 6 037 | 6 512 | 5 418-6 829 | 22 |
| gru 25 | 4 598 | 4 411 | 2 189-5 672 | 31 |
| sty 26 | 6 829 | 7 071 | 5 304-8 374 | 40 |
| lut 26 * | 6 415 | 6 758 | 6 158-7 187 | 15 |
| mar 26 * | 7 069 | 7 681 | 5 700-10 308 | 9 |
| kwi 26 * | 5 433 | 5 692 | 5 353-6 735 | 9 |
| maj 26 * | 6 448 | 6 028 | 5 454-6 851 | 11 |
Łącznie 316 transakcji w 12 miesiącach - tyle realnych umów składa się na tę medianę.
Wyblakłe słupki = miesiące jeszcze niepełne, dane RCN wciąż spływają. Liczba transakcji na razie: luty 2026 - 15, marzec 2026 - 9, kwiecień 2026 - 9, maj 2026 - 11.
Ile transakcji przypadło na każdy przedział ceny za m² - mediana zaznaczona.
Rozkład cen za m² (zł/m²) - udział transakcji w przedziałach, z zaznaczoną medianą
Mediana 6 702 zł/m² (luty 2026) · typowy zakres cen to 4 378–9 027 zł/m². 12 mies. ▼ −44,1%
Przerywana linia = miesiące jeszcze niepełne (RCN rejestruje transakcje z kilkumiesięcznym opóźnieniem). Liczba transakcji na razie: marzec 2026 - 1, kwiecień 2026 - 1.
| Miesiąc | Mediana zł/m² | Średnia zł/m² | Typowy zakres | Transakcje |
|---|---|---|---|---|
| kwi 25 | 11 988 | 10 816 | 10 047-12 171 | 3 |
| maj 25 | 6 540 | 6 983 | 4 933-7 702 | 5 |
| cze 25 | 7 588 | 7 147 | 6 234-7 859 | 6 |
| lip 25 | 5 051 | 7 059 | 4 913-8 201 | 3 |
| sie 25 | 5 788 | 5 788 | 5 293-6 283 | 2 |
| wrz 25 | 8 959 | 9 487 | 8 498-9 948 | 4 |
| paź 25 | 7 700 | 7 700 | 7 696-7 703 | 2 |
| lis 25 | 7 045 | 8 047 | 6 748-8 344 | 4 |
| sty 26 | 8 222 | 8 222 | 8 222-8 222 | 1 |
| lut 26 | 6 702 | 6 702 | 4 378-9 027 | 2 |
| mar 26 * | 7 790 | 7 790 | 7 790-7 790 | 1 |
| kwi 26 * | 7 343 | 7 343 | 7 343-7 343 | 1 |
Łącznie 34 transakcje w 12 miesiącach - tyle realnych umów składa się na tę medianę.
Wyblakłe słupki = miesiące jeszcze niepełne, dane RCN wciąż spływają. Liczba transakcji na razie: marzec 2026 - 1, kwiecień 2026 - 1.
Mediana ceny za m² w 6 dzielnicach (ostatnie 12 mies.). Najdrożej Janów Miejski-Ćmok (7 315 zł/m²), najtaniej Piasek (4 362 zł/m²). Mediana miasta to 5 697 zł/m².
Mediana 6 815 zł/m² (styczeń 2026) · typowy zakres cen to 5 300–8 498 zł/m². 12 mies. ▲ +21,7%
Przerywana linia = miesiące jeszcze niepełne (RCN rejestruje transakcje z kilkumiesięcznym opóźnieniem). Liczba transakcji na razie: luty 2026 - 13, marzec 2026 - 8, kwiecień 2026 - 8, maj 2026 - 11.
| Miesiąc | Mediana zł/m² | Średnia zł/m² | Typowy zakres | Transakcje |
|---|---|---|---|---|
| cze 25 | 5 602 | 5 641 | 4 721-6 074 | 36 |
| lip 25 | 5 655 | 6 443 | 4 739-6 901 | 27 |
| sie 25 | 5 992 | 6 856 | 5 009-8 774 | 27 |
| wrz 25 | 5 885 | 6 713 | 5 263-9 369 | 31 |
| paź 25 | 5 605 | 6 260 | 5 042-7 012 | 41 |
| lis 25 | 5 709 | 6 171 | 5 345-6 693 | 18 |
| gru 25 | 4 598 | 4 411 | 2 189-5 672 | 31 |
| sty 26 | 6 815 | 7 042 | 5 300-8 498 | 39 |
| lut 26 * | 6 415 | 6 767 | 6 210-7 130 | 13 |
| mar 26 * | 6 481 | 7 668 | 5 587-10 339 | 8 |
| kwi 26 * | 5 393 | 5 486 | 5 352-5 894 | 8 |
| maj 26 * | 6 448 | 6 028 | 5 454-6 851 | 11 |
Łącznie 290 transakcji w 12 miesiącach - tyle realnych umów składa się na tę medianę.
Wyblakłe słupki = miesiące jeszcze niepełne, dane RCN wciąż spływają. Liczba transakcji na razie: luty 2026 - 13, marzec 2026 - 8, kwiecień 2026 - 8, maj 2026 - 11.
To wycinek tego, co zobaczysz w mScannerze.
Pełna historia cen od 2006, interaktywna mapa cen za m², filtry i analiza konkretnego adresu - nie średniej całego miasta.
Liczone od tutejszej mediany 5 772 zł za metr, przy dwóch wysokościach wkładu własnego.
| Co | Cena | Dochód netto (na rękę)miesięcznie, całe gospodarstwo | Wkład własny | Ratamiesięcznie |
|---|---|---|---|---|
| Przy wkładzie własnym 20% | ||||
| Mieszkanie 35 m² | 202 020 zł | 2 800 zł | 40 000 zł | 1 100 zł |
| Mieszkanie 50 m² | 288 600 zł | 4 000 zł | 58 000 zł | 1 600 zł |
| Mieszkanie 65 m² | 375 180 zł | 5 300 zł | 75 000 zł | 2 100 zł |
| Przy wkładzie własnym 10% | ||||
| Mieszkanie 35 m² | 202 020 zł | 3 200 zł | 20 000 zł | 1 300 zł |
| Mieszkanie 50 m² | 288 600 zł | 4 500 zł | 29 000 zł | 1 800 zł |
| Mieszkanie 65 m² | 375 180 zł | 5 900 zł | 38 000 zł | 2 400 zł |
| Policz dla siebie | ||||
| 288 600 zł | 4 000 zł | 58 000 zł | 1 600 zł | |
Policz dla swojej ceny i metrażu → Cały rachunek dla 300 tys. zł →
Kalkulator otworzy się z tutejszą ceną i doliczy do niej podatek, taksę notarialną, opłaty sądowe oraz koszty utrzymania. Wkład własny trzeba mieć odłożony; kredyt pokrywa resztę. Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego. Stan na 2 września 2026.
Bank policzy zdolność kredytową inaczej: patrzy na źródło dochodu, inne zobowiązania, liczbę osób w gospodarstwie i wymagany przez KNF test warunków skrajnych. Ta tabela jest punktem wyjścia do rozmowy w banku.
Ceny dzielnica po dzielnicy
W Mysłowicach mediana ceny transakcyjnej mieszkania potrafi się różnić o 73% - od 4 362 zł/m² w dzielnicy Piasek do 7 526 zł/m² w dzielnicy Janów Miejski-Ćmok. Poniżej cena za m² w każdej z 6 dzielnic, z typowym przedziałem cen.
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Janów Miejski-Ćmok to 7 526 zł/m² - o 30% powyżej mediany miasta (5 772 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 5 744-10 169 zł/m². Podstawa: 81 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Janów Miejski-Ćmok na mapie cen →Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Bończyk-Tuwima to 6 806 zł/m² - o 18% powyżej mediany miasta (5 772 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 5 495-8 075 zł/m². Podstawa: 39 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Bończyk-Tuwima na mapie cen →Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Szopena-Wielka Skotnica to 6 071 zł/m² - o 5% powyżej mediany miasta (5 772 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 5 229-7 626 zł/m². Podstawa: 57 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Szopena-Wielka Skotnica na mapie cen →Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Brzęczkowice i Słupna to 5 582 zł/m² - o 3% poniżej mediany miasta (5 772 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 4 926-6 553 zł/m². Podstawa: 42 transakcje z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Brzęczkowice i Słupna na mapie cen →Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Centrum to 5 178 zł/m² - o 10% poniżej mediany miasta (5 772 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 4 399-5 947 zł/m². Podstawa: 81 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Centrum na mapie cen →Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Piasek to 4 362 zł/m² - o 24% poniżej mediany miasta (5 772 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 2 160-5 296 zł/m². Podstawa: 30 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Piasek na mapie cen →Pełną mapę cen za m², historię i analizę konkretnego adresu - nie średniej całej dzielnicy - otworzysz w aplikacji. Otwórz mapę cen w Mysłowicach →
Mysłowice a Katowice
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w Mysłowicach jest o 41% niższa niż w Katowicach - o 4 033 zł/m². Przy mieszkaniu 55 m² to różnica około 222 tys. zł.
Dojazd: Koleje Śląskie i autobusy ZTM; około 10 km do centrum.
Zobacz ceny transakcyjne w Katowicach →
Sprawdź ceny przy swoim adresie. Wpisz adres w Mysłowicach - podgląd pokaże, czy w rejestrze są transakcje z najbliższej okolicy.
Mapa cen za m² i raport okolicy w Mysłowicach - dla wybranego adresu.
Mysłowice to miasto na południowym wschodzie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w widłach Czarnej i Białej Przemszy (Trójkąt Trzech Cesarzy), graniczące z Katowicami; do centrum stolicy regionu dojedziesz stąd pociągiem Kolei Śląskich (linia Katowice-Kraków) lub autobusem ZTM. W mScannerze sprawdzisz konkretny adres zamiast samej średniej dla miasta: ceny w okolicy, dojazdy, transport, zieleń, hałas, usługi i dopasowanie lokalizacji do Twoich kryteriów.
Średnia cena za metr w Mysłowicach? To jeszcze nie jest cena Twojego mieszkania. To jedna liczba, która łączy kawalerkę przy torach z apartamentem z widokiem.
Realny poziom zależy od dzielnicy, ulicy i standardu konkretnego budynku.
Dlatego porównuj konkretne obszary, m.in. Mysłowice Centrum, Stare Miasto, Brzezinka, Brzęczkowice, Janów Miejski, Wesoła i Kosztowy. Różnice między adresami bywają większe niż między dzielnicami.
Cena transakcyjna mówi, za ile podobne mieszkania naprawdę zmieniły właściciela - pochodzi z aktu notarialnego zapisanego w Rejestrze Cen Nieruchomości. To twardszy punkt odniesienia niż liczba z ogłoszenia.
Uwaga na pułapkę: sprawdź, czy porównujesz podobny standard, metraż, budynek i lokalizację. Inaczej porównujesz nieporównywalne.
Ile deweloperzy w Mysłowicach chcą dziś za nowe mieszkania, pokazuje osobna strona cen ofertowych w Mysłowicach, oparta na cennikach deweloperów publikowanych w dane.gov.pl.
Co warto wiedzieć o mieście, zanim porównasz oferty:
Zaczynasz od adresu albo lokalizacji. mScanner zbiera w jednym miejscu to, co normalnie sprawdzasz w dziesięciu zakładkach:
Mysłowice leżą około 10 km od centrum Katowic i graniczą z nimi od południowego wschodu. Mediana ceny za metr bywa tu niższa niż w Katowicach, a dojazd zapewniają pociągi Kolei Śląskich na linii Katowice-Kraków oraz autobusy ZTM (tramwaj linii 14 do Katowic jest obecnie wstrzymany z powodu remontu torowiska i ma wrócić około 2027 roku). Minusem bywa starsza zabudowa części dzielnic i ruch na węzłach A4/S1 w godzinach szczytu.
Mediana opisuje rynek. Ty nie kupujesz rynku – kupujesz jedno mieszkanie.
W mScannerze otworzysz mapę cen w Mysłowicach, sprawdzisz ceny w wybranej okolicy i otoczenie konkretnego adresu, a potem zestawisz interesujące Cię mieszkania obok siebie.
Wybierz mieszkanie, sprawdź ceny w pobliżu, porównaj dojazdy i otoczenie, a na końcu ustaw kilka ofert w jednym widoku.
Ceny transakcyjne z najbliższej okolicy dla pojedynczego adresu - razem z 33 innymi warstwami danych - pokazuje raport o nieruchomości mScanner: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości i dojazdy.
Podgląd raportu jest darmowy dla każdego adresu w Mysłowicach - zobaczysz, jakie dane są dla niego dostępne, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 49,99 zł za adres, taniej w pakiecie 2 lub 5 raportów.
Tak. Sprawdzisz mapę cen i konkretny adres. Najwięcej mówi analiza mieszkania w okolicy, którą realnie rozważasz - nie średnia dla całego miasta.
Ceny transakcyjne są podane osobno dla rynku pierwotnego (zakup od dewelopera) i wtórnego (odsprzedaż) – w obu przypadkach są to kwoty zapisane w aktach notarialnych (RCN). Nowe mieszkania z rynku pierwotnego są zwykle droższe za m² niż porównywalne z rynku wtórnego.
Mediana ceny transakcyjnej za metr kwadratowy (m²) mieszkania w Mysłowicach to 5 772 zł/m² - dane z ostatnich 12 miesięcy (do stycznia 2026). To mediana rzeczywistych transakcji z rynku pierwotnego i wtórnego łącznie, więc cena za m² konkretnego mieszkania zależy od dzielnicy, piętra i standardu.
Tak. Na tej stronie jest wykres zmiany mediany ceny za m² z ostatnich miesięcy, a w mScannerze zobaczysz ceny na mapie i w raporcie konkretnego adresu w Mysłowicach.
Ceny w Mysłowicach pochodzą z danych RCN z ostatnich 12 miesięcy; mediana za metr jest zwykle niższa niż w Katowicach. Obecnie wynosi 5 772 zł/m² (dane do stycznia 2026).
Najczęściej tak - graniczące z Katowicami Mysłowice mają zwykle niższą medianę ceny za metr, choć różnica zależy od dzielnicy i standardu.
Najwygodniej pociągiem Kolei Śląskich ze stacji Mysłowice na linii Katowice-Kraków albo autobusem ZTM; samochodem - drogą krajową DK79 lub autostradą A4. Tramwaj linii 14 do Katowic jest obecnie wstrzymany z powodu remontu torowiska.
Nie. To nie tablica z ogłoszeniami. mScanner prześwietla i porównuje mieszkania, które już rozważasz, zanim zdecydujesz o zakupie lub najmie.
Kwoty z aktów notarialnych — skąd pochodzą, jak je czytać i jak wypada na ich tle konkretny adres.
Przeglądaj ceny za m² według okolic za darmo i zestaw je z dojazdem, otoczeniem i raportem adresu w mScannerze.