Transakcje

Ceny mieszkań w powiecie nyskim - mediana ceny transakcyjnej za m² (październik 2026)

Sprawdź ceny przy swoim adresie. Wpisz adres w powiecie nyskim - podgląd pokaże, czy w rejestrze są transakcje z najbliższej okolicy.

Mapa cen i raport okolicy - dla konkretnego adresu, nie dla średniej powiatu.

Ceny w liczbach

Ceny transakcyjne mieszkań w powiecie nyskim - cena za m² (stan na październik 2026)

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w powiecie nyskim to 2 721 zł/m² - dane z ostatnich 12 miesięcy (do czerwca 2026), na podstawie 685 transakcji. To mediana ceny za metr kwadratowy (m²); realna cena za m² zależy od lokalizacji, piętra i standardu.

Mediana ceny transakcyjnej · 07.2025-06.2026

2 721zł/m²

rok do roku ▼ −3,4%
07.202406.2026

Wykres zmian mediany ceny za m² (zł/m²) w ostatnich 12 miesiącach

Na podstawie 685 transakcji · źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · dane do 06.2026 · sprawdzono 10.2026

Zobacz ceny transakcyjne na mapie →

* Ceny transakcyjne pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN), który udostępnia dane z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pokazujemy najnowsze dostępne (do czerwca 2026) i odświeżamy je, gdy tylko pojawią się nowsze.

Opracowanie: mScanner (AWG LABS) na podstawie danych z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN). Metodologia i źródła danych →

W powiecie nyskim mediana ceny transakcyjnej mieszkania wynosi 2 721 zł/m². Liczona jest z kwot wpisanych do aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości). Ceny wyraźnie różnią się jednak między gminami: inne są w mieście powiatowym, inne w gminach wiejskich.

  • Mediana w powiecie nyskim: 2 721 zł/m² (RCN, ostatnie 12 miesięcy, do czerwca 2026).
  • Ranking cen w 9 gminach – od najdroższego do najtańszego.
  • Cena zależy od konkretnej lokalizacji – mediana powiatu to tylko punkt odniesienia.

Ile trzeba zarabiać, żeby kupić tu mieszkanie

Liczone od tutejszej mediany 2 721 zł za metr, przy dwóch wysokościach wkładu własnego.

Co Cena Dochód netto (na rękę)miesięcznie, całe gospodarstwo Wkład własny Ratamiesięcznie
Przy wkładzie własnym 20%
Mieszkanie 35 m² 95 235 zł 1 300 zł 19 000 zł 500 zł
Mieszkanie 50 m² 136 050 zł 1 900 zł 27 000 zł 800 zł
Mieszkanie 65 m² 176 865 zł 2 500 zł 35 000 zł 1 000 zł
Przy wkładzie własnym 10%
Mieszkanie 35 m² 95 235 zł 1 500 zł 10 000 zł 600 zł
Mieszkanie 50 m² 136 050 zł 2 100 zł 14 000 zł 900 zł
Mieszkanie 65 m² 176 865 zł 2 800 zł 18 000 zł 1 100 zł
Policz dla siebie
136 050 zł 1 900 zł 27 000 zł 800 zł

Policz dla swojej ceny i metrażu → Cały rachunek dla 200 tys. zł →

Kalkulator otworzy się z tutejszą ceną i doliczy do niej podatek, taksę notarialną, opłaty sądowe oraz koszty utrzymania. Wkład własny trzeba mieć odłożony; kredyt pokrywa resztę. Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego. Stan na 2 września 2026.

Bank policzy zdolność kredytową inaczej: patrzy na źródło dochodu, inne zobowiązania, liczbę osób w gospodarstwie i wymagany przez KNF test warunków skrajnych. Ta tabela jest punktem wyjścia do rozmowy w banku.

Ceny mieszkań według gmin w powiecie nyskim

Mediana z ostatnich 12 miesięcy - porównanie 9 gmin z danymi: najdrożej gmina Nysa (6 584 zł/m²), najtaniej gmina Kamiennik (2 136 zł/m²).

ObszarMediana zł/m²Transakcje
gmina Nysa 6 584 zł/m² 439
gmina Skoroszyce 3 727 zł/m² 12
gmina Głuchołazy 3 147 zł/m² 112
gmina Otmuchów 3 118 zł/m² 44
gmina Paczków 2 721 zł/m² 41
gmina Korfantów 2 599 zł/m² 14
gmina Łambinowice 2 594 zł/m² 15
gmina Pakosławice 2 154 zł/m² 10
gmina Kamiennik 2 136 zł/m² 10

Mediana ceny transakcyjnej za m² (RCN, ostatnie 12 miesięcy). Gminy bez wystarczającej liczby transakcji pominięto.

◎ Mapa transakcji

Zobacz ceny poszczególnych mieszkań w powiecie nyskim

685 konkretnych transakcji z ostatnich 12 miesięcy: adresy, kwoty i daty z aktów notarialnych, na interaktywnej mapie cen.

Zobacz ceny transakcji w powiecie nyskim →
Ceny transakcyjne mieszkań w mScanner

Skąd te ceny w powiecie nyskim

Źródłem są ceny transakcyjne, czyli kwoty z aktów notarialnych, które trafiają do Rejestru Cen Nieruchomości (RCN) prowadzonego przez starostów. To ceny, po jakich nieruchomości faktycznie się sprzedały - nie ceny ofertowe z portali, które zwykle są wyższe od finalnych.

RCN publikuje dane z kilkumiesięcznym opóźnieniem, dlatego najświeższe transakcje w rejestrze pochodzą zwykle sprzed kilku miesięcy. Mediana obejmuje ostatnie 12 miesięcy, za które rejestr ma dane (do czerwca 2026). To wartość środkowa, więc pojedyncze skrajne transakcje jej nie zawyżają.

Mediana dla powiatu to wartość środkowa z median poszczególnych gmin – każda gmina waży tyle samo. Dzięki temu jedna droga miejscowość, na przykład osiedle apartamentów wakacyjnych nad jeziorem czy morzem, nie zawyża ceny całego powiatu. Liczba pokazuje typową cenę w gminach powiatu.

Jak sprawdzić cenę konkretnej nieruchomości w powiecie nyskim

Mediana powiatu to punkt odniesienia, ale realna cena zależy od gminy, miejscowości, a nawet ulicy. W mScannerze wpiszesz konkretny adres i zobaczysz ceny transakcyjne w najbliższej okolicy, historię, mapę oraz pełny raport (plan miejscowy, hałas, dojazdy, powietrze).

Jak to sprawdzić dla konkretnego adresu

Ceny transakcyjne z najbliższej okolicy dla pojedynczego adresu - razem z 33 innymi warstwami danych - pokazuje raport o nieruchomości mScanner: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości i dojazdy.

Podgląd raportu jest darmowy dla każdego adresu w powiecie nyskim - zobaczysz, jakie dane są dla niego dostępne, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 49,99 zł za adres, taniej w pakiecie 2 lub 5 raportów.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje mieszkanie w powiecie nyskim?

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w powiecie nyskim to 2 721 zł/m² (dane RCN z aktów notarialnych, ostatnie 12 miesięcy do czerwca 2026). Realna cena zależy od gminy, miejscowości, a nawet ulicy.

Czy to ceny ofertowe, czy transakcyjne?

Transakcyjne - z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), czyli kwoty, po jakich nieruchomości faktycznie się sprzedały. Ceny ofertowe z portali są zwykle wyższe.

Jak sprawdzić cenę konkretnego adresu w powiecie nyskim?

W mScannerze wpisz adres - pokażemy ceny transakcyjne w okolicy, mapę cen i pełny raport o nieruchomości. To dokładniejsze niż mediana dla całego powiatu.

Ceny mieszkań w sąsiednich powiatach

Zobacz ceny mieszkań w powiecie nyskim na mapie

Przeglądaj ceny za m² według okolic za darmo i zestaw je z dojazdem, otoczeniem i raportem adresu w mScannerze.