Transakcje

Ceny mieszkań w powiecie kamieńskim - mediana ceny transakcyjnej za m² (październik 2026)

Sprawdź ceny przy swoim adresie. Wpisz adres w powiecie kamieńskim - podgląd pokaże, czy w rejestrze są transakcje z najbliższej okolicy.

Mapa cen i raport okolicy - dla konkretnego adresu, nie dla średniej powiatu.

Ceny w liczbach

Ceny transakcyjne mieszkań w powiecie kamieńskim - cena za m² (stan na październik 2026)

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w powiecie kamieńskim to 5 168 zł/m² - dane z ostatnich 12 miesięcy (do grudnia 2025), na podstawie 376 transakcji. To mediana ceny za metr kwadratowy (m²); realna cena za m² zależy od lokalizacji, piętra i standardu.

Mediana ceny transakcyjnej · 01.2025-12.2025

5 168zł/m²

rok do roku ▼ −12,5%
01.202412.2025

Wykres zmian mediany ceny za m² (zł/m²) w ostatnich 12 miesiącach

Na podstawie 376 transakcji · źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · dane do 12.2025 · sprawdzono 10.2026

Zobacz ceny transakcyjne na mapie →

* Ceny transakcyjne pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN), który udostępnia dane z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pokazujemy najnowsze dostępne (do grudnia 2025) i odświeżamy je, gdy tylko pojawią się nowsze.

Opracowanie: mScanner (AWG LABS) na podstawie danych z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN). Metodologia i źródła danych →

W powiecie kamieńskim mediana ceny transakcyjnej mieszkania wynosi 5 168 zł/m². Liczona jest z kwot wpisanych do aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości). Ceny wyraźnie różnią się jednak między gminami: inne są w mieście powiatowym, inne w gminach wiejskich.

  • Mediana w powiecie kamieńskim: 5 168 zł/m² (RCN, ostatnie 12 miesięcy, do grudnia 2025).
  • Ranking cen w 5 gminach – od najdroższego do najtańszego.
  • Cena zależy od konkretnej lokalizacji – mediana powiatu to tylko punkt odniesienia.

Ile trzeba zarabiać, żeby kupić tu mieszkanie

Liczone od tutejszej mediany 5 168 zł za metr, przy dwóch wysokościach wkładu własnego.

Co Cena Dochód netto (na rękę)miesięcznie, całe gospodarstwo Wkład własny Ratamiesięcznie
Przy wkładzie własnym 20%
Mieszkanie 35 m² 180 880 zł 2 500 zł 36 000 zł 1 000 zł
Mieszkanie 50 m² 258 400 zł 3 600 zł 52 000 zł 1 400 zł
Mieszkanie 65 m² 335 920 zł 4 700 zł 67 000 zł 1 900 zł
Przy wkładzie własnym 10%
Mieszkanie 35 m² 180 880 zł 2 900 zł 18 000 zł 1 100 zł
Mieszkanie 50 m² 258 400 zł 4 100 zł 26 000 zł 1 600 zł
Mieszkanie 65 m² 335 920 zł 5 300 zł 34 000 zł 2 100 zł
Policz dla siebie
258 400 zł 3 600 zł 52 000 zł 1 400 zł

Policz dla swojej ceny i metrażu → Cały rachunek dla 250 tys. zł →

Kalkulator otworzy się z tutejszą ceną i doliczy do niej podatek, taksę notarialną, opłaty sądowe oraz koszty utrzymania. Wkład własny trzeba mieć odłożony; kredyt pokrywa resztę. Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego. Stan na 2 września 2026.

Bank policzy zdolność kredytową inaczej: patrzy na źródło dochodu, inne zobowiązania, liczbę osób w gospodarstwie i wymagany przez KNF test warunków skrajnych. Ta tabela jest punktem wyjścia do rozmowy w banku.

Ceny mieszkań według gmin w powiecie kamieńskim

Mediana z ostatnich 12 miesięcy - porównanie 5 gmin z danymi: najdrożej gmina Międzyzdroje (18 420 zł/m²), najtaniej gmina Świerzno (3 998 zł/m²).

ObszarMediana zł/m²Transakcje
gmina Międzyzdroje 18 420 zł/m² 173
gmina Dziwnów 16 595 zł/m² 168
gmina Kamień Pomorski 5 798 zł/m² 40
gmina Golczewo 4 538 zł/m² 16
gmina Świerzno 3 998 zł/m² 12

Mediana ceny transakcyjnej za m² (RCN, ostatnie 12 miesięcy). Gminy bez wystarczającej liczby transakcji pominięto.

◎ Mapa transakcji

Zobacz ceny poszczególnych mieszkań w powiecie kamieńskim

376 konkretnych transakcji z ostatnich 12 miesięcy: adresy, kwoty i daty z aktów notarialnych, na interaktywnej mapie cen.

Zobacz ceny transakcji w powiecie kamieńskim →
Ceny transakcyjne mieszkań w mScanner

Skąd te ceny w powiecie kamieńskim

Źródłem są ceny transakcyjne, czyli kwoty z aktów notarialnych, które trafiają do Rejestru Cen Nieruchomości (RCN) prowadzonego przez starostów. To ceny, po jakich nieruchomości faktycznie się sprzedały - nie ceny ofertowe z portali, które zwykle są wyższe od finalnych.

RCN publikuje dane z kilkumiesięcznym opóźnieniem, dlatego najświeższe transakcje w rejestrze pochodzą zwykle sprzed kilku miesięcy. Mediana obejmuje ostatnie 12 miesięcy, za które rejestr ma dane (do grudnia 2025). To wartość środkowa, więc pojedyncze skrajne transakcje jej nie zawyżają.

Mediana dla powiatu to wartość środkowa z median poszczególnych gmin – każda gmina waży tyle samo. Dzięki temu jedna droga miejscowość, na przykład osiedle apartamentów wakacyjnych nad jeziorem czy morzem, nie zawyża ceny całego powiatu. Liczba pokazuje typową cenę w gminach powiatu.

Jak sprawdzić cenę konkretnej nieruchomości w powiecie kamieńskim

Mediana powiatu to punkt odniesienia, ale realna cena zależy od gminy, miejscowości, a nawet ulicy. W mScannerze wpiszesz konkretny adres i zobaczysz ceny transakcyjne w najbliższej okolicy, historię, mapę oraz pełny raport (plan miejscowy, hałas, dojazdy, powietrze).

Jak to sprawdzić dla konkretnego adresu

Ceny transakcyjne z najbliższej okolicy dla pojedynczego adresu - razem z 33 innymi warstwami danych - pokazuje raport o nieruchomości mScanner: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości i dojazdy.

Podgląd raportu jest darmowy dla każdego adresu w powiecie kamieńskim - zobaczysz, jakie dane są dla niego dostępne, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 49,99 zł za adres, taniej w pakiecie 2 lub 5 raportów.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje mieszkanie w powiecie kamieńskim?

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w powiecie kamieńskim to 5 168 zł/m² (dane RCN z aktów notarialnych, ostatnie 12 miesięcy do grudnia 2025). Realna cena zależy od gminy, miejscowości, a nawet ulicy.

Czy to ceny ofertowe, czy transakcyjne?

Transakcyjne - z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), czyli kwoty, po jakich nieruchomości faktycznie się sprzedały. Ceny ofertowe z portali są zwykle wyższe.

Jak sprawdzić cenę konkretnego adresu w powiecie kamieńskim?

W mScannerze wpisz adres - pokażemy ceny transakcyjne w okolicy, mapę cen i pełny raport o nieruchomości. To dokładniejsze niż mediana dla całego powiatu.

Ceny mieszkań w sąsiednich powiatach

Zobacz ceny mieszkań w powiecie kamieńskim na mapie

Przeglądaj ceny za m² według okolic za darmo i zestaw je z dojazdem, otoczeniem i raportem adresu w mScannerze.