Ceny według dzielnic
Mapa cen w aplikacji →Mediana ceny za m² w 6 dzielnicach (ostatnie 12 mies.). Najdrożej Gzichów (6 810 zł/m²), najtaniej Grodziec (4 554 zł/m²). Mediana miasta to 5 542 zł/m².
Transakcje
Sprawdź ceny przy swoim adresie. Wpisz adres w Będzinie - podgląd pokaże, czy w rejestrze są transakcje z najbliższej okolicy.
Mapa cen za m² i raport okolicy w Będzinie - dla wybranego adresu.
Ceny w liczbach
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w Będzinie to 5 556 zł/m² - dane z ostatnich 12 miesięcy (do sierpnia 2026), na podstawie 425 transakcji. To mediana ceny za metr kwadratowy (m²); realna cena za m² zależy od dzielnicy, piętra i standardu.
Mediana ceny transakcyjnej · 09.2025-08.2026
5 556zł/m²
Wykres zmian mediany ceny za m² (zł/m²) w ostatnich 12 miesiącach
* Ceny transakcyjne pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN), który udostępnia dane z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pokazujemy najnowsze dostępne (do sierpnia 2026) i odświeżamy je, gdy tylko pojawią się nowsze.
Opracowanie: mScanner (AWG LABS) na podstawie danych z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN). Metodologia i źródła danych →
Pełna analiza cen
Realne ceny transakcyjne - mediana, rozkład i trend z 12 miesięcy oraz ranking dzielnic, na podstawie 5 781 transakcji z rejestru RCN. Przełącznikiem wyżej rozbijesz je na rynek pierwotny i wtórny. To migawka; pełną historię i interaktywną mapę cen otworzysz w aplikacji.
Mediana ceny za m² w 6 dzielnicach (ostatnie 12 mies.). Najdrożej Gzichów (6 810 zł/m²), najtaniej Grodziec (4 554 zł/m²). Mediana miasta to 5 542 zł/m².
Mediana 5 422 zł/m² (sierpień 2026) · typowy zakres cen to 4 603–6 299 zł/m². 12 mies. ▲ +2,6%
Przerywana linia = miesiące jeszcze niepełne (RCN rejestruje transakcje z kilkumiesięcznym opóźnieniem). Liczba transakcji na razie: wrzesień 2026 - 13.
| Miesiąc | Mediana zł/m² | Średnia zł/m² | Typowy zakres | Transakcje |
|---|---|---|---|---|
| paź 25 | 5 286 | 5 286 | 4 362-6 206 | 38 |
| lis 25 | 4 838 | 5 606 | 3 887-6 931 | 35 |
| gru 25 | 5 618 | 5 873 | 4 917-7 213 | 45 |
| sty 26 | 4 859 | 5 129 | 3 806-6 075 | 37 |
| lut 26 | 5 443 | 5 568 | 4 494-6 623 | 26 |
| mar 26 | 5 447 | 5 531 | 4 071-6 403 | 47 |
| kwi 26 | 6 749 | 6 472 | 4 701-8 068 | 42 |
| maj 26 | 5 516 | 5 603 | 4 358-7 008 | 38 |
| cze 26 | 5 636 | 5 827 | 4 691-6 917 | 27 |
| lip 26 | 5 565 | 5 734 | 4 293-7 183 | 29 |
| sie 26 | 5 422 | 5 634 | 4 603-6 299 | 23 |
| wrz 26 * | 6 046 | 6 140 | 4 672-7 982 | 13 |
Łącznie 400 transakcji w 12 miesiącach - tyle realnych umów składa się na tę medianę.
Wyblakły słupek = miesiące jeszcze niepełne, dane RCN wciąż spływają. Liczba transakcji na razie: wrzesień 2026 - 13.
Ile transakcji przypadło na każdy przedział ceny za m² - mediana zaznaczona.
Rozkład cen za m² (zł/m²) - udział transakcji w przedziałach, z zaznaczoną medianą
Mediana 7 624 zł/m² (lipiec 2026) · typowy zakres cen to 7 083–8 491 zł/m². 12 mies. ▲ +23,3%
Przerywana linia = miesiące jeszcze niepełne (RCN rejestruje transakcje z kilkumiesięcznym opóźnieniem). Liczba transakcji na razie: wrzesień 2026 - 1.
| Miesiąc | Mediana zł/m² | Średnia zł/m² | Typowy zakres | Transakcje |
|---|---|---|---|---|
| cze 25 | 6 183 | 6 156 | 5 678-6 661 | 4 |
| lip 25 | 6 758 | 6 673 | 6 608-6 810 | 15 |
| sie 25 | 6 210 | 6 210 | 5 982-6 437 | 2 |
| wrz 25 | 7 624 | 7 235 | 7 040-7 819 | 4 |
| gru 25 | 7 685 | 7 427 | 6 985-8 375 | 9 |
| lut 26 | 8 087 | 8 087 | 7 975-8 198 | 2 |
| mar 26 | 8 929 | 8 929 | 8 551-9 308 | 2 |
| kwi 26 | 8 326 | 8 644 | 8 035-8 807 | 7 |
| maj 26 | 7 041 | 7 015 | 6 931-7 057 | 5 |
| cze 26 | 7 153 | 7 230 | 6 874-7 536 | 5 |
| lip 26 | 7 624 | 7 809 | 7 083-8 491 | 6 |
| wrz 26 * | 7 982 | 7 982 | 7 982-7 982 | 1 |
Łącznie 62 transakcje w 12 miesiącach - tyle realnych umów składa się na tę medianę.
Wyblakły słupek = miesiące jeszcze niepełne, dane RCN wciąż spływają. Liczba transakcji na razie: wrzesień 2026 - 1.
Mediana ceny za m² w 6 dzielnicach (ostatnie 12 mies.). Najdrożej Gzichów (6 784 zł/m²), najtaniej Grodziec (4 488 zł/m²). Mediana miasta to 5 274 zł/m².
Mediana 5 422 zł/m² (sierpień 2026) · typowy zakres cen to 4 603–6 299 zł/m². 12 mies. ▲ +2,6%
Przerywana linia = miesiące jeszcze niepełne (RCN rejestruje transakcje z kilkumiesięcznym opóźnieniem). Liczba transakcji na razie: wrzesień 2026 - 12.
| Miesiąc | Mediana zł/m² | Średnia zł/m² | Typowy zakres | Transakcje |
|---|---|---|---|---|
| paź 25 | 5 286 | 5 286 | 4 362-6 206 | 38 |
| lis 25 | 4 838 | 5 606 | 3 887-6 931 | 35 |
| gru 25 | 5 417 | 5 484 | 4 751-6 657 | 36 |
| sty 26 | 4 859 | 5 129 | 3 806-6 075 | 37 |
| lut 26 | 5 353 | 5 358 | 4 404-6 171 | 24 |
| mar 26 | 5 396 | 5 380 | 4 051-6 064 | 45 |
| kwi 26 | 5 702 | 6 037 | 4 593-7 632 | 35 |
| maj 26 | 5 000 | 5 388 | 4 312-6 796 | 33 |
| cze 26 | 5 364 | 5 508 | 4 139-6 581 | 22 |
| lip 26 | 5 079 | 5 193 | 3 757-6 439 | 23 |
| sie 26 | 5 422 | 5 634 | 4 603-6 299 | 23 |
| wrz 26 * | 5 758 | 5 986 | 4 660-7 512 | 12 |
Łącznie 363 transakcje w 12 miesiącach - tyle realnych umów składa się na tę medianę.
Wyblakły słupek = miesiące jeszcze niepełne, dane RCN wciąż spływają. Liczba transakcji na razie: wrzesień 2026 - 12.
To wycinek tego, co zobaczysz w mScannerze.
Pełna historia cen od 2006, interaktywna mapa cen za m², filtry i analiza konkretnego adresu - nie średniej całego miasta.
Liczone od tutejszej mediany 5 556 zł za metr, przy dwóch wysokościach wkładu własnego.
| Co | Cena | Dochód netto (na rękę)miesięcznie, całe gospodarstwo | Wkład własny | Ratamiesięcznie |
|---|---|---|---|---|
| Przy wkładzie własnym 20% | ||||
| Mieszkanie 35 m² | 194 460 zł | 2 700 zł | 39 000 zł | 1 100 zł |
| Mieszkanie 50 m² | 277 800 zł | 3 900 zł | 56 000 zł | 1 600 zł |
| Mieszkanie 65 m² | 361 140 zł | 5 100 zł | 72 000 zł | 2 000 zł |
| Przy wkładzie własnym 10% | ||||
| Mieszkanie 35 m² | 194 460 zł | 3 100 zł | 19 000 zł | 1 200 zł |
| Mieszkanie 50 m² | 277 800 zł | 4 400 zł | 28 000 zł | 1 800 zł |
| Mieszkanie 65 m² | 361 140 zł | 5 700 zł | 36 000 zł | 2 300 zł |
| Policz dla siebie | ||||
| 277 800 zł | 3 900 zł | 56 000 zł | 1 600 zł | |
Policz dla swojej ceny i metrażu → Cały rachunek dla 300 tys. zł →
Kalkulator otworzy się z tutejszą ceną i doliczy do niej podatek, taksę notarialną, opłaty sądowe oraz koszty utrzymania. Wkład własny trzeba mieć odłożony; kredyt pokrywa resztę. Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego. Stan na 2 września 2026.
Bank policzy zdolność kredytową inaczej: patrzy na źródło dochodu, inne zobowiązania, liczbę osób w gospodarstwie i wymagany przez KNF test warunków skrajnych. Ta tabela jest punktem wyjścia do rozmowy w banku.
Ceny dzielnica po dzielnicy
W Będzinie mediana ceny transakcyjnej mieszkania potrafi się różnić o 50% - od 4 554 zł/m² w dzielnicy Grodziec do 6 810 zł/m² w dzielnicy Gzichów. Poniżej cena za m² w każdej z 6 dzielnic, z typowym przedziałem cen.
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Gzichów to 6 810 zł/m² - o 23% powyżej mediany miasta (5 542 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 5 949-7 608 zł/m². Podstawa: 71 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Gzichów na mapie cen →Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Warpie to 5 725 zł/m² - o 3% powyżej mediany miasta (5 542 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 4 219-6 921 zł/m². Podstawa: 50 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Warpie na mapie cen →Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Małobądz to 5 560 zł/m² - na poziomie mediany miasta (5 542 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 4 649-6 246 zł/m². Podstawa: 129 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Małobądz na mapie cen →Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Śródmieście to 5 337 zł/m² - o 4% poniżej mediany miasta (5 542 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 3 628-7 608 zł/m². Podstawa: 76 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Śródmieście na mapie cen →Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Ksawera to 5 058 zł/m² - o 9% poniżej mediany miasta (5 542 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 4 219-6 304 zł/m². Podstawa: 58 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Ksawera na mapie cen →Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Grodziec to 4 554 zł/m² - o 18% poniżej mediany miasta (5 542 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 3 434-5 371 zł/m². Podstawa: 55 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Grodziec na mapie cen →Pełną mapę cen za m², historię i analizę konkretnego adresu - nie średniej całej dzielnicy - otworzysz w aplikacji. Otwórz mapę cen w Będzinie →
Będzin a Katowice
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w Będzinie jest o 43% niższa niż w Katowicach - o 4 249 zł/m². Przy mieszkaniu 55 m² to różnica około 234 tys. zł.
Dojazd: Koleje Śląskie i autobusy ZTM; około 11 km do centrum.
Zobacz ceny transakcyjne w Katowicach →
Sprawdź ceny przy swoim adresie. Wpisz adres w Będzinie - podgląd pokaże, czy w rejestrze są transakcje z najbliższej okolicy.
Mapa cen za m² i raport okolicy w Będzinie - dla wybranego adresu.
Będzin to historyczne miasto Zagłębia Dąbrowskiego w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, z gotyckim zamkiem nad Czarną Przemszą; do Katowic dojedziesz stąd bezpośrednio pociągiem Kolei Śląskich (linia S1) lub autobusem ZTM. W mScannerze sprawdzisz konkretny adres zamiast samej średniej dla miasta: ceny w okolicy, dojazdy, transport, zieleń, hałas, usługi i dopasowanie lokalizacji do Twoich kryteriów.
Średnia cena za metr w Będzinie? To jeszcze nie jest cena Twojego mieszkania. To jedna liczba, która łączy kawalerkę przy torach z apartamentem z widokiem.
Realny poziom zależy od dzielnicy, ulicy i standardu konkretnego budynku.
Dlatego porównuj konkretne obszary, m.in. Śródmieście, Małobądz, Warpie, Ksawera, Gzichów, Grodziec i Łagisza. Różnice między adresami bywają większe niż między dzielnicami.
Cena transakcyjna mówi, za ile podobne mieszkania naprawdę zmieniły właściciela - pochodzi z aktu notarialnego zapisanego w Rejestrze Cen Nieruchomości. To twardszy punkt odniesienia niż liczba z ogłoszenia.
Uwaga na pułapkę: sprawdź, czy porównujesz podobny standard, metraż, budynek i lokalizację. Inaczej porównujesz nieporównywalne.
Ile deweloperzy w Będzinie chcą dziś za nowe mieszkania, pokazuje osobna strona cen ofertowych w Będzinie, oparta na cennikach deweloperów publikowanych w dane.gov.pl.
Co warto wiedzieć o mieście, zanim porównasz oferty:
Zaczynasz od adresu albo lokalizacji. mScanner zbiera w jednym miejscu to, co normalnie sprawdzasz w dziesięciu zakładkach:
Będzin leży około 11 km od centrum Katowic, po stronie Zagłębia Dąbrowskiego. Mediana ceny za metr bywa tu niższa niż w Katowicach, a bezpośredni dojazd do stolicy regionu zapewnia kolej Kolei Śląskich (linia S1) i autobusy ZTM - lokalne tramwaje obsługują głównie Sosnowiec, Czeladź i Dąbrowę Górniczą. Minusem bywa starsza zabudowa części miasta i konieczność przesiadki, jeśli zamiast pociągu korzysta się z tramwaju.
Mediana opisuje rynek. Ty nie kupujesz rynku – kupujesz jedno mieszkanie.
W mScannerze otworzysz mapę cen w Będzinie, sprawdzisz ceny w wybranej okolicy i otoczenie konkretnego adresu, a potem zestawisz interesujące Cię mieszkania obok siebie.
Wybierz mieszkanie, sprawdź ceny w pobliżu, porównaj dojazdy i otoczenie, a na końcu ustaw kilka ofert w jednym widoku.
Ceny transakcyjne z najbliższej okolicy dla pojedynczego adresu - razem z 33 innymi warstwami danych - pokazuje raport o nieruchomości mScanner: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości i dojazdy.
Podgląd raportu jest darmowy dla każdego adresu w Będzinie - zobaczysz, jakie dane są dla niego dostępne, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 49,99 zł za adres, taniej w pakiecie 2 lub 5 raportów.
Tak. Sprawdzisz mapę cen i konkretny adres. Najwięcej mówi analiza mieszkania w okolicy, którą realnie rozważasz - nie średnia dla całego miasta.
Ceny transakcyjne są podane osobno dla rynku pierwotnego (zakup od dewelopera) i wtórnego (odsprzedaż) – w obu przypadkach są to kwoty zapisane w aktach notarialnych (RCN). Nowe mieszkania z rynku pierwotnego są zwykle droższe za m² niż porównywalne z rynku wtórnego.
Mediana ceny transakcyjnej za metr kwadratowy (m²) mieszkania w Będzinie to 5 556 zł/m² - dane z ostatnich 12 miesięcy (do sierpnia 2026). To mediana rzeczywistych transakcji z rynku pierwotnego i wtórnego łącznie, więc cena za m² konkretnego mieszkania zależy od dzielnicy, piętra i standardu.
Tak. Na tej stronie jest wykres zmiany mediany ceny za m² z ostatnich miesięcy, a w mScannerze zobaczysz ceny na mapie i w raporcie konkretnego adresu w Będzinie.
Ceny w Będzinie pochodzą z danych RCN z ostatnich 12 miesięcy; mediana za metr jest zwykle niższa niż w Katowicach. Obecnie wynosi 5 556 zł/m² (dane do sierpnia 2026).
Najczęściej tak - położony w Zagłębiu Będzin ma zwykle niższą medianę ceny za metr niż Katowice, choć różnica zależy od dzielnicy i standardu mieszkania.
Najszybciej pociągiem Kolei Śląskich linii S1 ze stacji Będzin lub Będzin Miasto (bezpośrednio do Katowic) albo autobusem ZTM; samochodem - trasą DK86. Tramwaje z Będzina dojeżdżają głównie do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, więc do Katowic wymagają przesiadki.
Nie. To nie tablica z ogłoszeniami. mScanner prześwietla i porównuje mieszkania, które już rozważasz, zanim zdecydujesz o zakupie lub najmie.
Kwoty z aktów notarialnych — skąd pochodzą, jak je czytać i jak wypada na ich tle konkretny adres.
Przeglądaj ceny za m² według okolic za darmo i zestaw je z dojazdem, otoczeniem i raportem adresu w mScannerze.