Gdzie w tym powiecie kupuje się najłatwiej
Mediana wynagrodzeń jest tu różna w każdej gminie, tak samo jak ceny, więc rozpiętość rachunku poniżej bierze się z obu stron naraz. Wynagrodzenia mieszkańców mieszczą się między 6 718 zł a 8 557 zł brutto.
Najkrócej wychodzi Czerwonak: 4,7 roku. Najdłużej Luboń: 6,5 roku. Mediana dla 17 gmin tego powiatu to 5,9 roku.
Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.
Mieszkanie 50 m², licząc od najkrótszego rachunku
Ile musi zarabiać gospodarstwo domowe, żeby kupić 50 m² w 17 gminach powiatu poznańskiego, dla których rejestr publikuje dość transakcji, i ile wynosi tam mediana wynagrodzeń na rękę.
Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego, wkład 20%. Stan na 2 września 2026.
- gmina Czerwonak (powiat poznański) - 4 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 326 200 zł.
- gmina Stęszew (powiat poznański) - 4 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 295 950 zł.
- gmina Kostrzyn (powiat poznański) - 4 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 500 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 345 300 zł.
- gmina Kórnik (powiat poznański) - 5 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 374 100 zł.
- gmina Suchy Las (powiat poznański) - 5 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 6 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 393 100 zł.
- gmina Murowana Goślina (powiat poznański) - 5 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 300 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 357 400 zł.
- gmina Kleszczewo (powiat poznański) - 5 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 407 850 zł.
- gmina Swarzędz (powiat poznański) - 5 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 407 100 zł.
- gmina Rokietnica (powiat poznański) - 5 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 414 300 zł.
- Puszczykowo (powiat poznański) - 5 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 400 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 393 700 zł.
- gmina Buk (powiat poznański) - 5 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 367 900 zł.
- gmina Tarnowo Podgórne (powiat poznański) - 6 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 427 600 zł.
- gmina Komorniki (powiat poznański) - 6 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 6 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 441 300 zł.
- gmina Dopiewo (powiat poznański) - 6 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 6 200 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 451 650 zł.
- gmina Pobiedziska (powiat poznański) - 5 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 400 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 400 100 zł.
- gmina Mosina (powiat poznański) - 5 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 397 400 zł.
- Luboń (powiat poznański) - 5 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 400 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 418 800 zł.
Gdzie zobaczyć to dla konkretnego adresu
Ta strona opisuje cały obszar. Ceny transakcyjne dla pojedynczego adresu - razem z 31 innymi warstwami danych - pokazuje raport o nieruchomości mScanner: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości, dojazdy i realne ceny transakcyjne z aktów notarialnych.
Podgląd raportu jest darmowy dla każdego adresu w gminach powiatu poznańskiego - zobaczysz, co dla niego mamy, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 29,99 zł za adres, taniej w pakiecie 3 lub 5 raportów.
Najczęściej zadawane pytania
Skąd bierzecie wynagrodzenia dla poszczególnych gmin?
Z badania GUS „Rozkład wynagrodzeń w gospodarce narodowej", które podaje medianę w podziale na gminy i według miejsca ZAMIESZKANIA - czyli dla ludzi, którzy tu mieszkają, a nie dla firm, które tu mają siedzibę. Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.
W której gminie powiatu poznańskiego kupuje się najłatwiej?
Licząc cenę w latach tutejszej mediany wynagrodzeń - Czerwonak, gdzie wychodzi 4,7 roku. Krótszy rachunek bierze się tu z obu stron naraz: z niższej ceny albo z wyższych zarobków mieszkańców.