Ceny według dzielnic
Mapa cen w aplikacji →Mediana ceny za m² w 4 dzielnicach (ostatnie 12 mies.). Najdrożej Bańgów (8 166 zł/m²), najtaniej Centrum (5 082 zł/m²). Mediana miasta to 6 162 zł/m².
Transakcje
Sprawdź ceny przy swoim adresie. Wpisz adres w Siemianowicach Śląskich - podgląd pokaże, czy w rejestrze są transakcje z najbliższej okolicy.
Mapa cen za m² i raport okolicy w Siemianowicach Śląskich - dla wybranego adresu.
Ceny w liczbach
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w Siemianowicach Śląskich to 6 129 zł/m² - dane z ostatnich 12 miesięcy (do sierpnia 2026), na podstawie 514 transakcji. To mediana ceny za metr kwadratowy (m²); realna cena za m² zależy od dzielnicy, piętra i standardu.
Mediana ceny transakcyjnej · 09.2025-08.2026
6 129zł/m²
Wykres zmian mediany ceny za m² (zł/m²) w ostatnich 12 miesiącach
* Ceny transakcyjne pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN), który udostępnia dane z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pokazujemy najnowsze dostępne (do sierpnia 2026) i odświeżamy je, gdy tylko pojawią się nowsze.
Opracowanie: mScanner (AWG LABS) na podstawie danych z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN). Metodologia i źródła danych →
Pełna analiza cen
Realne ceny transakcyjne - mediana, rozkład i trend z 12 miesięcy oraz ranking dzielnic, na podstawie 7 629 transakcji z rejestru RCN. Przełącznikiem wyżej rozbijesz je na rynek pierwotny i wtórny. To migawka; pełną historię i interaktywną mapę cen otworzysz w aplikacji.
Mediana ceny za m² w 4 dzielnicach (ostatnie 12 mies.). Najdrożej Bańgów (8 166 zł/m²), najtaniej Centrum (5 082 zł/m²). Mediana miasta to 6 162 zł/m².
Mediana 5 500 zł/m² (sierpień 2026) · typowy zakres cen to 4 085–8 222 zł/m². 12 mies. ▼ −0,8%
Przerywana linia = miesiące jeszcze niepełne (RCN rejestruje transakcje z kilkumiesięcznym opóźnieniem). Liczba transakcji na razie: wrzesień 2026 - 6.
| Miesiąc | Mediana zł/m² | Średnia zł/m² | Typowy zakres | Transakcje |
|---|---|---|---|---|
| paź 25 | 5 545 | 5 732 | 4 777-6 309 | 44 |
| lis 25 | 5 755 | 5 488 | 3 032-6 870 | 38 |
| gru 25 | 6 122 | 6 084 | 4 939-7 814 | 43 |
| sty 26 | 6 809 | 6 672 | 5 261-8 575 | 41 |
| lut 26 | 5 832 | 6 237 | 4 977-7 604 | 36 |
| mar 26 | 7 205 | 7 167 | 5 450-8 512 | 51 |
| kwi 26 | 5 424 | 5 914 | 4 017-7 629 | 47 |
| maj 26 | 5 900 | 5 990 | 4 364-7 132 | 43 |
| cze 26 | 6 674 | 6 906 | 5 194-9 067 | 51 |
| lip 26 | 7 368 | 7 039 | 5 580-8 565 | 53 |
| sie 26 | 5 500 | 5 826 | 4 085-8 222 | 35 |
| wrz 26 * | 6 734 | 6 787 | 6 401-7 288 | 6 |
Łącznie 488 transakcji w 12 miesiącach - tyle realnych umów składa się na tę medianę.
Wyblakły słupek = miesiące jeszcze niepełne, dane RCN wciąż spływają. Liczba transakcji na razie: wrzesień 2026 - 6.
Ile transakcji przypadło na każdy przedział ceny za m² - mediana zaznaczona.
Rozkład cen za m² (zł/m²) - udział transakcji w przedziałach, z zaznaczoną medianą
Mediana 8 483 zł/m² (sierpień 2026) · typowy zakres cen to 8 448–8 519 zł/m². 12 mies. ▼ −2,4%
Przerywana linia = miesiące jeszcze niepełne (RCN rejestruje transakcje z kilkumiesięcznym opóźnieniem). Liczba transakcji na razie: wrzesień 2026 - 1.
| Miesiąc | Mediana zł/m² | Średnia zł/m² | Typowy zakres | Transakcje |
|---|---|---|---|---|
| wrz 25 | 8 696 | 8 980 | 8 620-9 055 | 4 |
| lis 25 | 6 644 | 7 300 | 6 507-8 459 | 5 |
| gru 25 | 7 841 | 7 524 | 7 089-8 306 | 13 |
| sty 26 | 8 740 | 8 456 | 8 047-8 842 | 10 |
| lut 26 | 9 420 | 9 383 | 9 333-9 453 | 3 |
| mar 26 | 8 482 | 8 705 | 8 212-8 909 | 11 |
| kwi 26 | 7 970 | 8 236 | 7 762-8 400 | 7 |
| maj 26 | 9 136 | 9 023 | 7 855-10 162 | 6 |
| cze 26 | 9 638 | 9 536 | 9 035-9 750 | 17 |
| lip 26 | 8 590 | 8 690 | 8 322-9 164 | 18 |
| sie 26 | 8 483 | 8 485 | 8 448-8 519 | 4 |
| wrz 26 * | 8 600 | 8 600 | 8 600-8 600 | 1 |
Łącznie 99 transakcji w 12 miesiącach - tyle realnych umów składa się na tę medianę.
Wyblakły słupek = miesiące jeszcze niepełne, dane RCN wciąż spływają. Liczba transakcji na razie: wrzesień 2026 - 1.
Mediana 5 421 zł/m² (sierpień 2026) · typowy zakres cen to 3 877–6 274 zł/m². 12 mies. ▼ −2,2%
Przerywana linia = miesiące jeszcze niepełne (RCN rejestruje transakcje z kilkumiesięcznym opóźnieniem). Liczba transakcji na razie: wrzesień 2026 - 5.
| Miesiąc | Mediana zł/m² | Średnia zł/m² | Typowy zakres | Transakcje |
|---|---|---|---|---|
| paź 25 | 5 545 | 5 732 | 4 777-6 309 | 44 |
| lis 25 | 5 559 | 5 213 | 2 844-6 638 | 33 |
| gru 25 | 5 452 | 5 460 | 4 383-6 587 | 30 |
| sty 26 | 5 670 | 6 097 | 5 036-7 472 | 31 |
| lut 26 | 5 679 | 5 951 | 4 906-6 776 | 33 |
| mar 26 | 6 433 | 6 744 | 5 216-7 803 | 40 |
| kwi 26 | 5 334 | 5 508 | 4 000-6 537 | 40 |
| maj 26 | 5 486 | 5 498 | 4 286-6 409 | 37 |
| cze 26 | 5 544 | 5 592 | 4 570-6 600 | 34 |
| lip 26 | 5 951 | 6 189 | 5 183-7 444 | 35 |
| sie 26 | 5 421 | 5 483 | 3 877-6 274 | 31 |
| wrz 26 * | 6 718 | 6 424 | 6 295-6 749 | 5 |
Łącznie 393 transakcje w 12 miesiącach - tyle realnych umów składa się na tę medianę.
Wyblakły słupek = miesiące jeszcze niepełne, dane RCN wciąż spływają. Liczba transakcji na razie: wrzesień 2026 - 5.
To wycinek tego, co zobaczysz w mScannerze.
Pełna historia cen od 2004, interaktywna mapa cen za m², filtry i analiza konkretnego adresu - nie średniej całego miasta.
Liczone od tutejszej mediany 6 129 zł za metr, przy dwóch wysokościach wkładu własnego.
| Co | Cena | Dochód netto (na rękę)miesięcznie, całe gospodarstwo | Wkład własny | Ratamiesięcznie |
|---|---|---|---|---|
| Przy wkładzie własnym 20% | ||||
| Mieszkanie 35 m² | 214 515 zł | 3 000 zł | 43 000 zł | 1 200 zł |
| Mieszkanie 50 m² | 306 450 zł | 4 300 zł | 61 000 zł | 1 700 zł |
| Mieszkanie 65 m² | 398 385 zł | 5 600 zł | 80 000 zł | 2 200 zł |
| Przy wkładzie własnym 10% | ||||
| Mieszkanie 35 m² | 214 515 zł | 3 400 zł | 21 000 zł | 1 400 zł |
| Mieszkanie 50 m² | 306 450 zł | 4 800 zł | 31 000 zł | 1 900 zł |
| Mieszkanie 65 m² | 398 385 zł | 6 300 zł | 40 000 zł | 2 500 zł |
| Policz dla siebie | ||||
| 306 450 zł | 4 300 zł | 61 000 zł | 1 700 zł | |
Policz dla swojej ceny i metrażu → Cały rachunek dla 300 tys. zł →
Kalkulator otworzy się z tutejszą ceną i doliczy do niej podatek, taksę notarialną, opłaty sądowe oraz koszty utrzymania. Wkład własny trzeba mieć odłożony; kredyt pokrywa resztę. Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego. Stan na 2 września 2026.
Bank policzy zdolność kredytową inaczej: patrzy na źródło dochodu, inne zobowiązania, liczbę osób w gospodarstwie i wymagany przez KNF test warunków skrajnych. Ta tabela jest punktem wyjścia do rozmowy w banku.
Ceny dzielnica po dzielnicy
W Siemianowicach Śląskich mediana ceny transakcyjnej mieszkania potrafi się różnić o 61% - od 5 082 zł/m² w dzielnicy Centrum do 8 166 zł/m² w dzielnicy Bańgów. Poniżej cena za m² w każdej z 4 dzielnic, z typowym przedziałem cen.
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Bańgów to 8 166 zł/m² - o 33% powyżej mediany miasta (6 162 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 5 414-8 971 zł/m². Podstawa: 40 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Bańgów na mapie cen →Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Michałkowice to 7 582 zł/m² - o 23% powyżej mediany miasta (6 162 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 5 559-8 866 zł/m². Podstawa: 153 transakcje z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Michałkowice na mapie cen →Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Bytków to 6 539 zł/m² - o 6% powyżej mediany miasta (6 162 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 5 523-7 572 zł/m². Podstawa: 99 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Bytków na mapie cen →Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w dzielnicy Centrum to 5 082 zł/m² - o 18% poniżej mediany miasta (6 162 zł/m²). Połowa transakcji mieści się w przedziale 3 996-6 679 zł/m². Podstawa: 215 transakcji z ostatnich 12 miesięcy.
Zobacz Centrum na mapie cen →Pełną mapę cen za m², historię i analizę konkretnego adresu - nie średniej całej dzielnicy - otworzysz w aplikacji. Otwórz mapę cen w Siemianowicach Śląskich →
Siemianowice Śląskie a Katowice
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w Siemianowicach Śląskich jest o 37% niższa niż w Katowicach - o 3 676 zł/m². Przy mieszkaniu 55 m² to różnica około 202 tys. zł.
Dojazd: Tramwaje Śląskie i autobusy ZTM; około 7 km do centrum.
Zobacz ceny transakcyjne w Katowicach →
Sprawdź ceny przy swoim adresie. Wpisz adres w Siemianowicach Śląskich - podgląd pokaże, czy w rejestrze są transakcje z najbliższej okolicy.
Mapa cen za m² i raport okolicy w Siemianowicach Śląskich - dla wybranego adresu.
Siemianowice Śląskie to postindustrialne miasto graniczące z Katowicami od północy, w rdzeniu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii; do centrum Katowic dojedziesz stąd tramwajem Tramwajów Śląskich (linia 13) lub autobusem ZTM - miasto nie ma natomiast czynnego połączenia kolejowego. W mScannerze sprawdzisz konkretny adres zamiast samej średniej dla miasta: ceny w okolicy, dojazdy, transport, zieleń, hałas, usługi i dopasowanie lokalizacji do Twoich kryteriów.
Średnia cena za metr w Siemianowicach Śląskich? To jeszcze nie jest cena Twojego mieszkania. To jedna liczba, która łączy kawalerkę przy torach z apartamentem z widokiem.
Realny poziom zależy od dzielnicy, ulicy i standardu konkretnego budynku.
Dlatego porównuj konkretne obszary, m.in. Centrum, Bytków, Michałkowice, Bańgów i Przełajka. Różnice między adresami bywają większe niż między dzielnicami.
Cena transakcyjna mówi, za ile podobne mieszkania naprawdę zmieniły właściciela - pochodzi z aktu notarialnego zapisanego w Rejestrze Cen Nieruchomości. To twardszy punkt odniesienia niż liczba z ogłoszenia.
Uwaga na pułapkę: sprawdź, czy porównujesz podobny standard, metraż, budynek i lokalizację. Inaczej porównujesz nieporównywalne.
Co warto wiedzieć o mieście, zanim porównasz oferty:
Zaczynasz od adresu albo lokalizacji. mScanner zbiera w jednym miejscu to, co normalnie sprawdzasz w dziesięciu zakładkach:
Siemianowice Śląskie leżą około 7 km od centrum Katowic i graniczą z nimi bezpośrednio od północy. Mediana ceny za metr bywa tu niższa niż w Katowicach, a dojazd zapewniają tramwaj Tramwajów Śląskich linii 13 i autobusy ZTM. Minusem bywa brak czynnego połączenia kolejowego (ostatni pociąg pasażerski odjechał stąd w 1968 roku) oraz postindustrialny charakter części zabudowy.
Mediana opisuje rynek. Ty nie kupujesz rynku – kupujesz jedno mieszkanie.
W mScannerze otworzysz mapę cen w Siemianowicach Śląskich, sprawdzisz ceny w wybranej okolicy i otoczenie konkretnego adresu, a potem zestawisz interesujące Cię mieszkania obok siebie.
Wybierz mieszkanie, sprawdź ceny w pobliżu, porównaj dojazdy i otoczenie, a na końcu ustaw kilka ofert w jednym widoku.
Ceny transakcyjne z najbliższej okolicy dla pojedynczego adresu - razem z 33 innymi warstwami danych - pokazuje raport o nieruchomości mScanner: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości i dojazdy.
Podgląd raportu jest darmowy dla każdego adresu w Siemianowicach Śląskich - zobaczysz, jakie dane są dla niego dostępne, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 49,99 zł za adres, taniej w pakiecie 2 lub 5 raportów.
Tak. Sprawdzisz mapę cen i konkretny adres. Najwięcej mówi analiza mieszkania w okolicy, którą realnie rozważasz - nie średnia dla całego miasta.
Ceny transakcyjne są podane osobno dla rynku pierwotnego (zakup od dewelopera) i wtórnego (odsprzedaż) – w obu przypadkach są to kwoty zapisane w aktach notarialnych (RCN). Nowe mieszkania z rynku pierwotnego są zwykle droższe za m² niż porównywalne z rynku wtórnego.
Mediana ceny transakcyjnej za metr kwadratowy (m²) mieszkania w Siemianowicach Śląskich to 6 129 zł/m² - dane z ostatnich 12 miesięcy (do sierpnia 2026). To mediana rzeczywistych transakcji z rynku pierwotnego i wtórnego łącznie, więc cena za m² konkretnego mieszkania zależy od dzielnicy, piętra i standardu.
Tak. Na tej stronie jest wykres zmiany mediany ceny za m² z ostatnich miesięcy, a w mScannerze zobaczysz ceny na mapie i w raporcie konkretnego adresu w Siemianowicach Śląskich.
Ceny w Siemianowicach Śląskich pochodzą z danych RCN z ostatnich 12 miesięcy; mediana za metr jest zwykle niższa niż w Katowicach. Obecnie wynosi 6 129 zł/m² (dane do sierpnia 2026).
Najczęściej tak - sąsiadujące z Katowicami Siemianowice Śląskie mają zwykle niższą medianę ceny za metr, choć różnica zależy od dzielnicy i standardu.
Najwygodniej tramwajem Tramwajów Śląskich linii 13, która łączy Siemianowice z centrum Katowic, albo autobusem ZTM; samochodem - drogą krajową DK94. Miasto nie ma czynnego połączenia kolejowego, więc pociąg nie jest tu opcją.
Nie. To nie tablica z ogłoszeniami. mScanner prześwietla i porównuje mieszkania, które już rozważasz, zanim zdecydujesz o zakupie lub najmie.
Kwoty z aktów notarialnych — skąd pochodzą, jak je czytać i jak wypada na ich tle konkretny adres.
Przeglądaj ceny za m² według okolic za darmo i zestaw je z dojazdem, otoczeniem i raportem adresu w mScannerze.