Transakcje

Ceny mieszkań w gminie Rewal - mediana ceny transakcyjnej za m² (październik 2026)

Sprawdź ceny przy swoim adresie. Wpisz adres w gminie Rewal - podgląd pokaże, czy w rejestrze są transakcje z najbliższej okolicy.

Mapa cen i raport okolicy - dla konkretnego adresu, nie dla średniej gminy.

Ceny w liczbach

Ceny transakcyjne mieszkań w gminie Rewal - cena za m² (stan na październik 2026)

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Rewal to 10 620 zł/m² - dane z ostatnich 12 miesięcy (do sierpnia 2025), na podstawie 11 transakcji. To mediana ceny za metr kwadratowy (m²); realna cena za m² zależy od lokalizacji, piętra i standardu.

Mediana ceny transakcyjnej · 09.2024-08.2025

10 620zł/m²

01.202308.2025

Wykres zmian mediany ceny za m² (zł/m²) w ostatnich 12 miesiącach

Na podstawie 11 transakcji · źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · dane do 08.2025 · sprawdzono 10.2026

Zobacz ceny transakcyjne na mapie →

* Ceny transakcyjne pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN), który udostępnia dane z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pokazujemy najnowsze dostępne (do sierpnia 2025) i odświeżamy je, gdy tylko pojawią się nowsze.

Opracowanie: mScanner (AWG LABS) na podstawie danych z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN). Metodologia i źródła danych →

W gminie Rewal mediana ceny transakcyjnej mieszkania wynosi 10 620 zł/m². Liczona jest z kwot wpisanych do aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości). Mediana to jednak tylko punkt odniesienia: cena konkretnej nieruchomości zależy od miejscowości, ulicy i standardu budynku.

  • Mediana w gminie Rewal: 10 620 zł/m² (RCN, ostatnie 12 miesięcy, do sierpnia 2025).
  • Dane z aktów notarialnych - realne kwoty transakcji.
  • Cena zależy od konkretnej lokalizacji – mediana gminy to tylko punkt odniesienia.

Ile trzeba zarabiać, żeby kupić tu mieszkanie

Liczone od tutejszej mediany 10 620 zł za metr, przy dwóch wysokościach wkładu własnego.

Co Cena Dochód netto (na rękę)miesięcznie, całe gospodarstwo Wkład własny Ratamiesięcznie
Przy wkładzie własnym 20%
Mieszkanie 35 m² 371 700 zł 5 200 zł 74 000 zł 2 100 zł
Mieszkanie 50 m² 531 000 zł 7 400 zł 106 000 zł 3 000 zł
Mieszkanie 65 m² 690 300 zł 9 700 zł 138 000 zł 3 900 zł
Przy wkładzie własnym 10%
Mieszkanie 35 m² 371 700 zł 5 900 zł 37 000 zł 2 300 zł
Mieszkanie 50 m² 531 000 zł 8 400 zł 53 000 zł 3 300 zł
Mieszkanie 65 m² 690 300 zł 10 900 zł 69 000 zł 4 400 zł
Policz dla siebie
531 000 zł 7 400 zł 106 000 zł 3 000 zł

Policz dla swojej ceny i metrażu → Cały rachunek dla 500 tys. zł →

Kalkulator otworzy się z tutejszą ceną i doliczy do niej podatek, taksę notarialną, opłaty sądowe oraz koszty utrzymania. Wkład własny trzeba mieć odłożony; kredyt pokrywa resztę. Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego. Stan na 2 września 2026.

Bank policzy zdolność kredytową inaczej: patrzy na źródło dochodu, inne zobowiązania, liczbę osób w gospodarstwie i wymagany przez KNF test warunków skrajnych. Ta tabela jest punktem wyjścia do rozmowy w banku.

◎ Mapa transakcji

Zobacz ceny poszczególnych mieszkań w gminie Rewal

11 konkretnych transakcji z ostatnich 12 miesięcy: adresy, kwoty i daty z aktów notarialnych, na interaktywnej mapie cen.

Zobacz ceny transakcji w gminie Rewal →
Ceny transakcyjne mieszkań w mScanner

Skąd te ceny w gminie Rewal

Źródłem są ceny transakcyjne, czyli kwoty z aktów notarialnych, które trafiają do Rejestru Cen Nieruchomości (RCN) prowadzonego przez starostów. To ceny, po jakich nieruchomości faktycznie się sprzedały - nie ceny ofertowe z portali, które zwykle są wyższe od finalnych.

RCN publikuje dane z kilkumiesięcznym opóźnieniem, dlatego najświeższe transakcje w rejestrze pochodzą zwykle sprzed kilku miesięcy. Mediana obejmuje ostatnie 12 miesięcy, za które rejestr ma dane (do sierpnia 2025). To wartość środkowa, więc pojedyncze skrajne transakcje jej nie zawyżają.

Jak sprawdzić cenę konkretnej nieruchomości w gminie Rewal

Mediana gminy to punkt odniesienia, ale realna cena zależy od miejscowości, ulicy i standardu budynku. W mScannerze wpiszesz konkretny adres i zobaczysz ceny transakcyjne w najbliższej okolicy, historię, mapę oraz pełny raport (plan miejscowy, hałas, dojazdy, powietrze).

Jak to sprawdzić dla konkretnego adresu

Ceny transakcyjne z najbliższej okolicy dla pojedynczego adresu - razem z 33 innymi warstwami danych - pokazuje raport o nieruchomości mScanner: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości i dojazdy.

Podgląd raportu jest darmowy dla każdego adresu w gminie Rewal - zobaczysz, jakie dane są dla niego dostępne, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 49,99 zł za adres, taniej w pakiecie 2 lub 5 raportów.

Miejscowości w gminie Rewal

Gmina Rewal obejmuje 7 miejscowości: Niechorze, Pobierowo, Pogorzelica, Pustkowo, Rewal, Śliwin, Trzęsacz. Mediana powyżej dotyczy całej gminy - ceny transakcyjne w okolicy konkretnego adresu w każdej z tych miejscowości sprawdzisz na mapie cen mScannera.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje mieszkanie w gminie Rewal?

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Rewal to 10 620 zł/m² (dane RCN z aktów notarialnych, ostatnie 12 miesięcy do sierpnia 2025). Realna cena zależy od miejscowości, ulicy i standardu budynku.

Czy to ceny ofertowe, czy transakcyjne?

Transakcyjne - z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), czyli kwoty, po jakich nieruchomości faktycznie się sprzedały. Ceny ofertowe z portali są zwykle wyższe.

Jak sprawdzić cenę konkretnego adresu w gminie Rewal?

W mScannerze wpisz adres - pokażemy ceny transakcyjne w okolicy, mapę cen i pełny raport o nieruchomości. To dokładniejsze niż mediana dla całej gminy.

Ceny mieszkań w sąsiednich gminach

Zobacz ceny mieszkań w gminie Rewal na mapie

Przeglądaj ceny za m² według okolic za darmo i zestaw je z dojazdem, otoczeniem i raportem adresu w mScannerze.