Transakcje

Ceny mieszkań w powiecie lubartowskim - mediana ceny transakcyjnej za m² (październik 2026)

Sprawdź ceny przy swoim adresie. Wpisz adres w powiecie lubartowskim - podgląd pokaże, czy w rejestrze są transakcje z najbliższej okolicy.

Mapa cen i raport okolicy - dla konkretnego adresu, nie dla średniej powiatu.

Ceny w liczbach

Ceny transakcyjne mieszkań w powiecie lubartowskim - cena za m² (stan na październik 2026)

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w powiecie lubartowskim to 7 398 zł/m² - dane z ostatnich 12 miesięcy (do lutego 2026), na podstawie 122 transakcji. To mediana ceny za metr kwadratowy (m²); realna cena za m² zależy od lokalizacji, piętra i standardu.

Mediana ceny transakcyjnej · 03.2025-02.2026

7 398zł/m²

04.202402.2026

Wykres zmian mediany ceny za m² (zł/m²) w ostatnich 12 miesiącach

Na podstawie 122 transakcji · źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · dane do 02.2026 · sprawdzono 10.2026

Zobacz ceny transakcyjne na mapie →

* Ceny transakcyjne pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN), który udostępnia dane z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pokazujemy najnowsze dostępne (do lutego 2026) i odświeżamy je, gdy tylko pojawią się nowsze.

Opracowanie: mScanner (AWG LABS) na podstawie danych z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN). Metodologia i źródła danych →

W powiecie lubartowskim mediana ceny transakcyjnej mieszkania wynosi 7 398 zł/m². Liczona jest z kwot wpisanych do aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości). Ceny wyraźnie różnią się jednak między gminami: inne są w mieście powiatowym, inne w gminach wiejskich.

  • Mediana w powiecie lubartowskim: 7 398 zł/m² (RCN, ostatnie 12 miesięcy, do lutego 2026).
  • Dane z aktów notarialnych - realne kwoty transakcji.
  • Cena zależy od konkretnej lokalizacji – mediana powiatu to tylko punkt odniesienia.

Ile trzeba zarabiać, żeby kupić tu mieszkanie

Liczone od tutejszej mediany 7 398 zł za metr, przy dwóch wysokościach wkładu własnego.

Co Cena Dochód netto (na rękę)miesięcznie, całe gospodarstwo Wkład własny Ratamiesięcznie
Przy wkładzie własnym 20%
Mieszkanie 35 m² 258 930 zł 3 600 zł 52 000 zł 1 500 zł
Mieszkanie 50 m² 369 900 zł 5 200 zł 74 000 zł 2 100 zł
Mieszkanie 65 m² 480 870 zł 6 700 zł 96 000 zł 2 700 zł
Przy wkładzie własnym 10%
Mieszkanie 35 m² 258 930 zł 4 100 zł 26 000 zł 1 600 zł
Mieszkanie 50 m² 369 900 zł 5 800 zł 37 000 zł 2 300 zł
Mieszkanie 65 m² 480 870 zł 7 600 zł 48 000 zł 3 000 zł
Policz dla siebie
369 900 zł 5 200 zł 74 000 zł 2 100 zł

Policz dla swojej ceny i metrażu → Cały rachunek dla 350 tys. zł →

Kalkulator otworzy się z tutejszą ceną i doliczy do niej podatek, taksę notarialną, opłaty sądowe oraz koszty utrzymania. Wkład własny trzeba mieć odłożony; kredyt pokrywa resztę. Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego. Stan na 2 września 2026.

Bank policzy zdolność kredytową inaczej: patrzy na źródło dochodu, inne zobowiązania, liczbę osób w gospodarstwie i wymagany przez KNF test warunków skrajnych. Ta tabela jest punktem wyjścia do rozmowy w banku.

◎ Mapa transakcji

Zobacz ceny poszczególnych mieszkań w powiecie lubartowskim

122 konkretnych transakcji z ostatnich 12 miesięcy: adresy, kwoty i daty z aktów notarialnych, na interaktywnej mapie cen.

Zobacz ceny transakcji w powiecie lubartowskim →
Ceny transakcyjne mieszkań w mScanner

Skąd te ceny w powiecie lubartowskim

Źródłem są ceny transakcyjne, czyli kwoty z aktów notarialnych, które trafiają do Rejestru Cen Nieruchomości (RCN) prowadzonego przez starostów. To ceny, po jakich nieruchomości faktycznie się sprzedały - nie ceny ofertowe z portali, które zwykle są wyższe od finalnych.

RCN publikuje dane z kilkumiesięcznym opóźnieniem, dlatego najświeższe transakcje w rejestrze pochodzą zwykle sprzed kilku miesięcy. Mediana obejmuje ostatnie 12 miesięcy, za które rejestr ma dane (do lutego 2026). To wartość środkowa, więc pojedyncze skrajne transakcje jej nie zawyżają.

Jak sprawdzić cenę konkretnej nieruchomości w powiecie lubartowskim

Mediana powiatu to punkt odniesienia, ale realna cena zależy od gminy, miejscowości, a nawet ulicy. W mScannerze wpiszesz konkretny adres i zobaczysz ceny transakcyjne w najbliższej okolicy, historię, mapę oraz pełny raport (plan miejscowy, hałas, dojazdy, powietrze).

Jak to sprawdzić dla konkretnego adresu

Ceny transakcyjne z najbliższej okolicy dla pojedynczego adresu - razem z 33 innymi warstwami danych - pokazuje raport o nieruchomości mScanner: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości i dojazdy.

Podgląd raportu jest darmowy dla każdego adresu w powiecie lubartowskim - zobaczysz, jakie dane są dla niego dostępne, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 49,99 zł za adres, taniej w pakiecie 2 lub 5 raportów.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje mieszkanie w powiecie lubartowskim?

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w powiecie lubartowskim to 7 398 zł/m² (dane RCN z aktów notarialnych, ostatnie 12 miesięcy do lutego 2026). Realna cena zależy od gminy, miejscowości, a nawet ulicy.

Czy to ceny ofertowe, czy transakcyjne?

Transakcyjne - z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), czyli kwoty, po jakich nieruchomości faktycznie się sprzedały. Ceny ofertowe z portali są zwykle wyższe.

Jak sprawdzić cenę konkretnego adresu w powiecie lubartowskim?

W mScannerze wpisz adres - pokażemy ceny transakcyjne w okolicy, mapę cen i pełny raport o nieruchomości. To dokładniejsze niż mediana dla całego powiatu.

Ceny mieszkań w sąsiednich powiatach

Zobacz ceny mieszkań w powiecie lubartowskim na mapie

Przeglądaj ceny za m² według okolic za darmo i zestaw je z dojazdem, otoczeniem i raportem adresu w mScannerze.