---
title: "Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - województwo podkarpackie | mScanner"
description: "Cena z aktów kontra pensja GUS w 100 gminach województwa podkarpackiego: mediana 5 lat, najkrócej Nowy Żmigród, najdłużej Chmielnik."
url: "https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/wojewodztwo/podkarpackie"
lang: "pl"
updated: "2026-09-03"
source: "mScanner"
---

# Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - województwo podkarpackie

> mScanner › Ile trzeba zarabiać › podkarpackie

Ile lat tutejszej pensji na rękę kosztuje mieszkanie w każdej z 100 gmin regionu, dla których rejestr cen publikuje dość transakcji.

## W skrócie

- Mediana rachunku w regionie: **5 lat**, w kraju 4,9 roku.
- Najkrócej **Nowy Żmigród** (1,4 roku), najdłużej **Chmielnik** (12,2 roku).
- Mediana wynagrodzeń mieszkańców, gmina po gminie: od 5 816 zł do 7 500 zł brutto.

## Ile lat pensji kosztuje tu mieszkanie

Mediana wynagrodzeń mieszkańców mieści się w tym regionie między 5 816 zł a 7 500 zł brutto, przy 6 500 zł w typowej polskiej gminie (GUS, czerwiec 2025). Poniżej rachunek dla 100 gmin, którym rejestr cen wystarcza na medianę.

Mediana w regionie wynosi 5 lat, w kraju 4,9 roku. Najkrócej wychodzi Nowy Żmigród (1,4 roku), najdłużej Chmielnik (12,2 roku).

## Powiaty, licząc od najkrótszego rachunku

Mediana rachunku w każdym z 18 powiatów, w których co najmniej dwie gminy publikują dość transakcji.

- powiat brzozowski - mediana 3,3 roku, 5 gmin
- powiat jasielski - mediana 3,8 roku, 6 gmin
- powiat przeworski - mediana 3,9 roku, 5 gmin
- powiat leżajski - mediana 4 lata, 4 gminy
- powiat krośnieński - mediana 4,3 roku, 9 gmin
- powiat jarosławski - mediana 4,4 roku, 7 gmin
- powiat sanocki - mediana 4,4 roku, 4 gminy
- powiat strzyżowski - mediana 4,5 roku, 5 gmin
- powiat tarnobrzeski - mediana 4,9 roku, 4 gminy
- powiat przemyski - mediana 4,9 roku, 6 gmin
- powiat dębicki - mediana 5 lat, 5 gmin
- powiat łańcucki - mediana 5,4 roku, 5 gmin
- powiat kolbuszowski - mediana 5,6 roku, 2 gminy
- powiat mielecki - mediana 5,6 roku, 7 gmin
- powiat stalowowolski - mediana 5,7 roku, 6 gmin
- powiat ropczycko-sędziszowski - mediana 6 lat, 2 gminy
- powiat rzeszowski - mediana 6,6 roku, 10 gmin
- powiat leski - mediana 8,5 roku, 2 gminy

## Mieszkanie 50 m², licząc od najkrótszego rachunku

Ile musi zarabiać gospodarstwo domowe, żeby kupić 50 m² w 40 gminach województwa podkarpackiego, dla których rejestr publikuje dość transakcji, i ile wynosi tam mediana wynagrodzeń na rękę.

Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego, wkład 20%. Stan na 2 września 2026.

- **gmina Laszki (powiat jarosławski)** - 1 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 117 650 zł.
- **gmina Stubno (powiat przemyski)** - 1 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 300 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 120 000 zł.
- **gmina Żurawica (powiat przemyski)** - 2 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 178 850 zł.
- **gmina Dukla (powiat krośnieński)** - 2 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 175 000 zł.
- **gmina Nowa Sarzyna (powiat leżajski)** - 2 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 202 500 zł.
- **gmina Zagórz (powiat sanocki)** - 3 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 212 600 zł.
- **gmina Gorzyce (powiat tarnobrzeski)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 249 200 zł.
- **gmina Dębica (powiat dębicki)** - 3 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 244 100 zł.
- **gmina Jedlicze (powiat krośnieński)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 249 500 zł.
- **Tarnobrzeg** - 3 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 272 200 zł.
- **Leżajsk (powiat leżajski)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 284 800 zł.
- **gmina Żyraków (powiat dębicki)** - 3 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 265 750 zł.
- **Jasło (powiat jasielski)** - 3 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 281 450 zł.
- **gmina Ustrzyki Dolne (powiat bieszczadzki)** - 3 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 280 800 zł.
- **gmina Brzozów (powiat brzozowski)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 284 850 zł.
- **Dębica (powiat dębicki)** - 4 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 305 050 zł.
- **Przeworsk (powiat przeworski)** - 4 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 310 000 zł.
- **Krosno** - 4 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 299 650 zł.
- **Przemyśl** - 4 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 325 050 zł.
- **gmina Ropczyce (powiat ropczycko-sędziszowski)** - 4 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 309 000 zł.
- **gmina Strzyżów (powiat strzyżowski)** - 4 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 305 550 zł.
- **gmina Radomyśl Wielki (powiat mielecki)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 288 250 zł.
- **Sanok (powiat sanocki)** - 4 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 329 750 zł.
- **Stalowa Wola (powiat stalowowolski)** - 4 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 338 750 zł.
- **gmina Nowa Dęba (powiat tarnobrzeski)** - 4 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 335 800 zł.
- **Mielec (powiat mielecki)** - 4 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 338 200 zł.
- **Jarosław (powiat jarosławski)** - 4 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 346 150 zł.
- **gmina Przemyśl (powiat przemyski)** - 4 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 346 850 zł.
- **Łańcut (powiat łańcucki)** - 5 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 364 100 zł.
- **gmina Kolbuszowa (powiat kolbuszowski)** - 4 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 332 700 zł.
- **gmina Lesko (powiat leski)** - 4 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 344 700 zł.
- **gmina Głogów Małopolski (powiat rzeszowski)** - 5 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 357 350 zł.
- **gmina Nisko (powiat niżański)** - 5 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 369 900 zł.
- **gmina Rymanów (powiat krośnieński)** - 4 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 351 700 zł.
- **gmina Boguchwała (powiat rzeszowski)** - 5 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 397 550 zł.
- **gmina Sędziszów Małopolski (powiat ropczycko-sędziszowski)** - 5 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 367 900 zł.
- **gmina Tyczyn (powiat rzeszowski)** - 5 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 406 800 zł.
- **gmina Trzebownisko (powiat rzeszowski)** - 6 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 432 000 zł.
- **gmina Krasne (powiat rzeszowski)** - 6 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 300 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 465 150 zł.
- **Rzeszów** - 6 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 400 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 490 150 zł.

## Gminy, w których rejestr wycenia domy, a nie mieszkania

Tu 50 m² mieszkania nie da się uczciwie wycenić, bo w ostatnich dwunastu miesiącach zabrakło aktów. Rachunek liczymy więc od mediany ceny domu i podajemy go osobno, żeby nie stawiać go w jednym szeregu z mieszkaniami.

- **gmina Nowy Żmigród (powiat jasielski)** - 1 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 80 000 zł.
- **gmina Padew Narodowa (powiat mielecki)** - 1 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 99 000 zł.
- **gmina Chorkówka (powiat krośnieński)** - 2 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 140 000 zł.
- **gmina Kańczuga (powiat przeworski)** - 2 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 149 500 zł.
- **gmina Grodzisko Dolne (powiat leżajski)** - 2 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Dom: 160 000 zł.
- **gmina Pruchnik (powiat jarosławski)** - 2 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 160 000 zł.
- **gmina Nozdrzec (powiat brzozowski)** - 2 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 170 000 zł.
- **gmina Kołaczyce (powiat jasielski)** - 2 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Dom: 170 000 zł.
- **gmina Skołyszyn (powiat jasielski)** - 2 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 180 000 zł.
- **gmina Haczów (powiat brzozowski)** - 2 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 180 000 zł.
- **gmina Dydnia (powiat brzozowski)** - 2 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 180 000 zł.
- **gmina Żołynia (powiat łańcucki)** - 2 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 190 000 zł.
- **gmina Baranów Sandomierski (powiat tarnobrzeski)** - 2 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 194 900 zł.
- **gmina Zarszyn (powiat sanocki)** - 2 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 190 000 zł.
- **gmina Jawornik Polski (powiat przeworski)** - 2 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 190 000 zł.
- **gmina Zaklików (powiat stalowowolski)** - 2 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 200 000 zł.
- **gmina Krościenko Wyżne (powiat krośnieński)** - 2 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 204 000 zł.
- **gmina Miejsce Piastowe (powiat krośnieński)** - 3 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 212 000 zł.
- **gmina Przeworsk (powiat przeworski)** - 3 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 215 000 zł.
- **gmina Radomyśl nad Sanem (powiat stalowowolski)** - 3 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Dom: 230 000 zł.
- **gmina Leżajsk (powiat leżajski)** - 3 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 225 000 zł.
- **gmina Osiek Jasielski (powiat jasielski)** - 3 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 232 500 zł.
- **gmina Pawłosiów (powiat jarosławski)** - 3 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 240 000 zł.
- **gmina Niebylec (powiat strzyżowski)** - 3 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 240 000 zł.
- **gmina Wiśniowa (powiat strzyżowski)** - 3 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 230 000 zł.
- **gmina Jasienica Rosielna (powiat brzozowski)** - 3 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 235 000 zł.
- **gmina Sokołów Małopolski (powiat rzeszowski)** - 3 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 240 000 zł.
- **gmina Radymno (powiat jarosławski)** - 3 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 240 000 zł.
- **gmina Frysztak (powiat strzyżowski)** - 3 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 240 000 zł.
- **gmina Łańcut (powiat łańcucki)** - 3 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Dom: 262 500 zł.
- **gmina Iwonicz-Zdrój (powiat krośnieński)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 250 000 zł.
- **gmina Lubenia (powiat rzeszowski)** - 3 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Dom: 275 000 zł.
- **gmina Dubiecko (powiat przemyski)** - 3 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 277 500 zł.
- **gmina Krasiczyn (powiat przemyski)** - 4 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Dom: 290 000 zł.
- **gmina Sanok (powiat sanocki)** - 3 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 280 000 zł.
- **gmina Czermin (powiat mielecki)** - 3 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 280 000 zł.
- **gmina Jasło (powiat jasielski)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 284 439 zł.
- **gmina Wojaszówka (powiat krośnieński)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 285 000 zł.
- **gmina Majdan Królewski (powiat kolbuszowski)** - 4 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 300 000 zł.
- **gmina Białobrzegi (powiat łańcucki)** - 4 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 299 000 zł.

## Gdzie zobaczyć to dla konkretnego adresu

Ta strona opisuje cały obszar. Ceny transakcyjne dla pojedynczego adresu - razem z 31 innymi warstwami danych - pokazuje **raport o nieruchomości mScanner**: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości, dojazdy i realne ceny transakcyjne z aktów notarialnych.

**Podgląd raportu jest darmowy** dla każdego adresu w gminach województwa podkarpackiego - zobaczysz, co dla niego mamy, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 29,99 zł za adres, taniej w pakiecie 3 lub 5 raportów.

## Najczęściej zadawane pytania

### Gdzie w podkarpackie mieszkanie kosztuje najmniej lat pensji?

Nowy Żmigród - 1,4 roku, przy racie wymagającej 1 100 zł netto miesięcznie. Rachunek liczymy z mediany aktów notarialnych i z przeciętnego wynagrodzenia w powiecie, w którym gmina leży.

### Dlaczego nie ma tu wszystkich gmin regionu?

Bo rachunek liczymy tylko tam, gdzie rejestr cen wycenia co najmniej dwa rodzaje nieruchomości: mieszkania, domy albo działki. Poniżej dziesięciu aktów w roku mediana przestaje być medianą, a rachunek zbudowany na garstce transakcji wyglądałby dokładnie tak samo jak ten oparty na tysiącu.

## Powiązane strony

- [Ile trzeba zarabiać - powiat brzozowski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/brzozowski) — Mediana 3,3 roku w 5 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat jasielski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/jasielski) — Mediana 3,8 roku w 6 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat przeworski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/przeworski) — Mediana 3,9 roku w 5 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat leżajski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/lezajski) — Mediana 4 lata w 4 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat krośnieński](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/krosnienski-1807) — Mediana 4,3 roku w 9 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat jarosławski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/jaroslawski) — Mediana 4,4 roku w 7 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat sanocki](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/sanocki) — Mediana 4,4 roku w 4 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat strzyżowski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/strzyzowski) — Mediana 4,5 roku w 5 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat tarnobrzeski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/tarnobrzeski) — Mediana 4,9 roku w 4 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat przemyski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/przemyski) — Mediana 4,9 roku w 6 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat dębicki](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/debicki) — Mediana 5 lat w 5 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat łańcucki](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/lancucki) — Mediana 5,4 roku w 5 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać na mieszkanie w Polsce](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac) — Zestawienie krajowe i pozostałe województwa.

## Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner

Wpisz adres albo wklej link do ogłoszenia: ceny z aktów notarialnych dla tej okolicy i 31 innych warstw - hałas, pozwolenia w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, dojazdy. **Podgląd jest bezpłatny**, pełny raport od 29,99 zł. Zestawienie poniżej porównuje 100 gmin. Adres wpisz, kiedy zawęzisz wybór - raport liczy się dla jednego numeru domu.

[Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner](https://mscanner.pl/app/register?redirect=%2Fproperties%2Fnew)
