---
title: "Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - województwo opolskie | mScanner"
description: "Cena z aktów kontra pensja GUS w 64 gminach województwa opolskiego: mediana 4,1 roku, najkrócej Baborów, najdłużej Łubniany."
url: "https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/wojewodztwo/opolskie"
lang: "pl"
updated: "2026-09-03"
source: "mScanner"
---

# Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - województwo opolskie

> mScanner › Ile trzeba zarabiać › opolskie

Ile lat tutejszej pensji na rękę kosztuje mieszkanie w każdej z 64 gminy regionu, dla których rejestr cen publikuje dość transakcji.

## W skrócie

- Mediana rachunku w regionie: **4,1 roku**, w kraju 4,9 roku.
- Najkrócej **Baborów** (1,6 roku), najdłużej **Łubniany** (13,7 roku).
- Mediana wynagrodzeń mieszkańców, gmina po gminie: od 5 984 zł do 7 985 zł brutto.

## Ile lat pensji kosztuje tu mieszkanie

Mediana wynagrodzeń mieszkańców mieści się w tym regionie między 5 984 zł a 7 985 zł brutto, przy 6 500 zł w typowej polskiej gminie (GUS, czerwiec 2025). Poniżej rachunek dla 64 gminy, którym rejestr cen wystarcza na medianę.

Mediana w regionie wynosi 4,1 roku, w kraju 4,9 roku. Najkrócej wychodzi Baborów (1,6 roku), najdłużej Łubniany (13,7 roku).

## Powiaty, licząc od najkrótszego rachunku

Mediana rachunku w każdym z 11 powiatów, w których co najmniej dwie gminy publikują dość transakcji.

- powiat głubczycki - mediana 2,3 roku, 4 gminy
- powiat nyski - mediana 2,5 roku, 9 gmin
- powiat namysłowski - mediana 2,7 roku, 5 gmin
- powiat prudnicki - mediana 3,1 roku, 3 gminy
- powiat kluczborski - mediana 3,6 roku, 4 gminy
- powiat strzelecki - mediana 3,9 roku, 7 gmin
- powiat kędzierzyńsko-kozielski - mediana 4 lata, 6 gmin
- powiat brzeski - mediana 4,5 roku, 6 gmin
- powiat krapkowicki - mediana 4,8 roku, 2 gminy
- powiat oleski - mediana 4,8 roku, 4 gminy
- powiat opolski - mediana 5,7 roku, 13 gmin

## Mieszkanie 50 m², licząc od najkrótszego rachunku

Ile musi zarabiać gospodarstwo domowe, żeby kupić 50 m² w 44 gminach województwa opolskiego, dla których rejestr publikuje dość transakcji, i ile wynosi tam mediana wynagrodzeń na rękę.

Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego, wkład 20%. Stan na 2 września 2026.

- **gmina Baborów (powiat głubczycki)** - 1 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 500 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 106 250 zł.
- **gmina Świerczów (powiat namysłowski)** - 1 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 101 800 zł.
- **gmina Pakosławice (powiat nyski)** - 1 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 107 700 zł.
- **gmina Kamiennik (powiat nyski)** - 1 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 106 800 zł.
- **gmina Korfantów (powiat nyski)** - 1 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 115 200 zł.
- **gmina Łambinowice (powiat nyski)** - 1 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 115 700 zł.
- **gmina Branice (powiat głubczycki)** - 2 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 142 300 zł.
- **gmina Kolonowskie (powiat strzelecki)** - 1 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 119 100 zł.
- **gmina Biała (powiat prudnicki)** - 1 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 125 600 zł.
- **gmina Kietrz (powiat głubczycki)** - 2 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 600 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 167 050 zł.
- **gmina Paczków (powiat nyski)** - 1 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 137 950 zł.
- **gmina Zawadzkie (powiat strzelecki)** - 2 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 159 400 zł.
- **gmina Wołczyn (powiat kluczborski)** - 2 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 147 000 zł.
- **gmina Wilków (powiat namysłowski)** - 2 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 161 600 zł.
- **gmina Głuchołazy (powiat nyski)** - 2 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 157 250 zł.
- **gmina Otmuchów (powiat nyski)** - 2 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 155 900 zł.
- **gmina Byczyna (powiat kluczborski)** - 2 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 156 100 zł.
- **gmina Prudnik (powiat prudnicki)** - 2 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 181 850 zł.
- **gmina Skoroszyce (powiat nyski)** - 2 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 186 350 zł.
- **gmina Grodków (powiat brzeski)** - 2 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 203 950 zł.
- **gmina Głubczyce (powiat głubczycki)** - 3 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 300 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 221 250 zł.
- **gmina Głogówek (powiat prudnicki)** - 3 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 215 900 zł.
- **gmina Niemodlin (powiat opolski)** - 3 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 224 100 zł.
- **gmina Lewin Brzeski (powiat brzeski)** - 3 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 232 000 zł.
- **gmina Strzelce Opolskie (powiat strzelecki)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 246 400 zł.
- **Kędzierzyn-Koźle (powiat kędzierzyńsko-kozielski)** - 3 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 300 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 258 500 zł.
- **gmina Turawa (powiat opolski)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 249 000 zł.
- **gmina Kluczbork (powiat kluczborski)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 251 500 zł.
- **gmina Krapkowice (powiat krapkowicki)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 286 600 zł.
- **gmina Ozimek (powiat opolski)** - 3 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 276 400 zł.
- **gmina Namysłów (powiat namysłowski)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 286 050 zł.
- **gmina Olesno (powiat oleski)** - 3 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 274 350 zł.
- **gmina Praszka (powiat oleski)** - 3 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 275 050 zł.
- **gmina Gogolin (powiat krapkowicki)** - 4 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 400 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 317 500 zł.
- **gmina Skarbimierz (powiat brzeski)** - 4 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 309 550 zł.
- **Brzeg (powiat brzeski)** - 4 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 316 450 zł.
- **gmina Tułowice (powiat opolski)** - 4 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 310 950 zł.
- **gmina Dobrzeń Wielki (powiat opolski)** - 4 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 300 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 339 800 zł.
- **gmina Nysa (powiat nyski)** - 4 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 325 000 zł.
- **gmina Komprachcice (powiat opolski)** - 4 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 346 900 zł.

## Gminy, w których rejestr wycenia domy, a nie mieszkania

Tu 50 m² mieszkania nie da się uczciwie wycenić, bo w ostatnich dwunastu miesiącach zabrakło aktów. Rachunek liczymy więc od mediany ceny domu i podajemy go osobno, żeby nie stawiać go w jednym szeregu z mieszkaniami.

- **gmina Pawłowiczki (powiat kędzierzyńsko-kozielski)** - 1 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Dom: 125 000 zł.
- **gmina Domaszowice (powiat namysłowski)** - 1 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Dom: 127 500 zł.
- **gmina Polska Cerekiew (powiat kędzierzyńsko-kozielski)** - 2 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Dom: 159 500 zł.
- **gmina Pokój (powiat namysłowski)** - 2 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Dom: 195 000 zł.
- **gmina Ujazd (powiat strzelecki)** - 3 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Dom: 213 100 zł.
- **gmina Bierawa (powiat kędzierzyńsko-kozielski)** - 3 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Dom: 240 000 zł.
- **gmina Leśnica (powiat strzelecki)** - 3 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Dom: 245 000 zł.
- **gmina Dobrodzień (powiat oleski)** - 3 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Dom: 217 500 zł.
- **gmina Olszanka (powiat brzeski)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Dom: 246 500 zł.
- **gmina Reńska Wieś (powiat kędzierzyńsko-kozielski)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Dom: 251 000 zł.
- **gmina Cisek (powiat kędzierzyńsko-kozielski)** - 3 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Dom: 261 000 zł.
- **gmina Jemielnica (powiat strzelecki)** - 4 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Dom: 300 000 zł.
- **gmina Tarnów Opolski (powiat opolski)** - 4 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Dom: 310 000 zł.
- **gmina Lasowice Wielkie (powiat kluczborski)** - 4 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 290 000 zł.
- **gmina Rudniki (powiat oleski)** - 4 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 299 500 zł.
- **gmina Popielów (powiat opolski)** - 4 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 325 000 zł.
- **gmina Murów (powiat opolski)** - 4 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 327 500 zł.
- **gmina Izbicko (powiat strzelecki)** - 5 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Dom: 370 000 zł.
- **gmina Dąbrowa (powiat opolski)** - 7 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Dom: 510 000 zł.
- **gmina Łubniany (powiat opolski)** - 11 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Dom: 830 000 zł.

## Gdzie zobaczyć to dla konkretnego adresu

Ta strona opisuje cały obszar. Ceny transakcyjne dla pojedynczego adresu - razem z 31 innymi warstwami danych - pokazuje **raport o nieruchomości mScanner**: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości, dojazdy i realne ceny transakcyjne z aktów notarialnych.

**Podgląd raportu jest darmowy** dla każdego adresu w gminach województwa opolskiego - zobaczysz, co dla niego mamy, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 29,99 zł za adres, taniej w pakiecie 3 lub 5 raportów.

## Najczęściej zadawane pytania

### Gdzie w opolskie mieszkanie kosztuje najmniej lat pensji?

Baborów - 1,6 roku, przy racie wymagającej 1 500 zł netto miesięcznie. Rachunek liczymy z mediany aktów notarialnych i z przeciętnego wynagrodzenia w powiecie, w którym gmina leży.

### Dlaczego nie ma tu wszystkich gmin regionu?

Bo rachunek liczymy tylko tam, gdzie rejestr cen wycenia co najmniej dwa rodzaje nieruchomości: mieszkania, domy albo działki. Poniżej dziesięciu aktów w roku mediana przestaje być medianą, a rachunek zbudowany na garstce transakcji wyglądałby dokładnie tak samo jak ten oparty na tysiącu.

## Powiązane strony

- [Ile trzeba zarabiać - powiat głubczycki](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/glubczycki) — Mediana 2,3 roku w 4 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat nyski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/nyski) — Mediana 2,5 roku w 9 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat namysłowski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/namyslowski) — Mediana 2,7 roku w 5 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat prudnicki](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/prudnicki) — Mediana 3,1 roku w 3 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat kluczborski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/kluczborski) — Mediana 3,6 roku w 4 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat strzelecki](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/strzelecki) — Mediana 3,9 roku w 7 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat kędzierzyńsko-kozielski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/kedzierzynsko-kozielski) — Mediana 4 lata w 6 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat brzeski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/brzeski-1601) — Mediana 4,5 roku w 6 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat krapkowicki](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/krapkowicki) — Mediana 4,8 roku w 2 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat oleski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/oleski) — Mediana 4,8 roku w 4 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat opolski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/opolski-1609) — Mediana 5,7 roku w 13 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać na mieszkanie w Polsce](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac) — Zestawienie krajowe i pozostałe województwa.

## Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner

Wpisz adres albo wklej link do ogłoszenia: ceny z aktów notarialnych dla tej okolicy i 31 innych warstw - hałas, pozwolenia w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, dojazdy. **Podgląd jest bezpłatny**, pełny raport od 29,99 zł. Zestawienie poniżej porównuje 64 gminy. Adres wpisz, kiedy zawęzisz wybór - raport liczy się dla jednego numeru domu.

[Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner](https://mscanner.pl/app/register?redirect=%2Fproperties%2Fnew)
