---
title: "Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - województwo łódzkie | mScanner"
description: "Cena z aktów kontra pensja GUS w 100 gminach województwa łódzkiego: mediana 5,3 roku, najkrócej Żelechlinek, najdłużej Łyszkowice."
url: "https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/wojewodztwo/lodzkie"
lang: "pl"
updated: "2026-09-03"
source: "mScanner"
---

# Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - województwo łódzkie

> mScanner › Ile trzeba zarabiać › łódzkie

Ile lat tutejszej pensji na rękę kosztuje mieszkanie w każdej z 100 gmin regionu, dla których rejestr cen publikuje dość transakcji.

## W skrócie

- Mediana rachunku w regionie: **5,3 roku**, w kraju 4,9 roku.
- Najkrócej **Żelechlinek** (1,6 roku), najdłużej **Łyszkowice** (20,6 roku).
- Mediana wynagrodzeń mieszkańców, gmina po gminie: od 5 520 zł do 7 800 zł brutto.

## Ile lat pensji kosztuje tu mieszkanie

Mediana wynagrodzeń mieszkańców mieści się w tym regionie między 5 520 zł a 7 800 zł brutto, przy 6 500 zł w typowej polskiej gminie (GUS, czerwiec 2025). Poniżej rachunek dla 100 gmin, którym rejestr cen wystarcza na medianę.

Mediana w regionie wynosi 5,3 roku, w kraju 4,9 roku. Najkrócej wychodzi Żelechlinek (1,6 roku), najdłużej Łyszkowice (20,6 roku).

## Powiaty, licząc od najkrótszego rachunku

Mediana rachunku w każdym z 19 powiatów, w których co najmniej dwie gminy publikują dość transakcji.

- powiat wieluński - mediana 3,9 roku, 4 gminy
- powiat łaski - mediana 4 lata, 5 gmin
- powiat łęczycki - mediana 4,4 roku, 5 gmin
- powiat kutnowski - mediana 4,4 roku, 5 gmin
- powiat bełchatowski - mediana 4,6 roku, 7 gmin
- powiat radomszczański - mediana 4,7 roku, 5 gmin
- powiat sieradzki - mediana 4,8 roku, 5 gmin
- powiat zgierski - mediana 5,1 roku, 8 gmin
- powiat zduńskowolski - mediana 5,1 roku, 3 gminy
- powiat tomaszowski - mediana 5,2 roku, 8 gmin
- powiat łódzki wschodni - mediana 5,6 roku, 6 gmin
- powiat opoczyński - mediana 5,6 roku, 3 gminy
- powiat poddębicki - mediana 5,7 roku, 4 gminy
- powiat skierniewicki - mediana 5,8 roku, 2 gminy
- powiat rawski - mediana 6,3 roku, 3 gminy
- powiat wieruszowski - mediana 6,5 roku, 5 gmin
- powiat pabianicki - mediana 7,1 roku, 7 gmin
- powiat piotrkowski - mediana 7,2 roku, 5 gmin
- powiat łowicki - mediana 7,5 roku, 5 gmin

## Mieszkanie 50 m², licząc od najkrótszego rachunku

Ile musi zarabiać gospodarstwo domowe, żeby kupić 50 m² w 39 gminach województwa łódzkiego, dla których rejestr publikuje dość transakcji, i ile wynosi tam mediana wynagrodzeń na rękę.

Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego, wkład 20%. Stan na 2 września 2026.

- **gmina Ozorków (powiat zgierski)** - 2 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 161 000 zł.
- **gmina Krośniewice (powiat kutnowski)** - 2 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 186 050 zł.
- **gmina Żychlin (powiat kutnowski)** - 2 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 181 800 zł.
- **gmina Parzęczew (powiat zgierski)** - 2 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 210 550 zł.
- **Bełchatów (powiat bełchatowski)** - 3 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 600 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 272 850 zł.
- **gmina Wola Krzysztoporska (powiat piotrkowski)** - 3 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 238 650 zł.
- **gmina Tuszyn (powiat łódzki wschodni)** - 3 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 240 600 zł.
- **Ozorków (powiat zgierski)** - 3 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 261 400 zł.
- **gmina Zelów (powiat bełchatowski)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 246 650 zł.
- **Łęczyca (powiat łęczycki)** - 4 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 289 150 zł.
- **gmina Łask (powiat łaski)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 283 800 zł.
- **gmina Gomunice (powiat radomszczański)** - 4 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 300 750 zł.
- **Zgierz (powiat zgierski)** - 4 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 310 850 zł.
- **Zduńska Wola (powiat zduńskowolski)** - 4 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 296 900 zł.
- **Brzeziny (powiat brzeziński)** - 4 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 308 050 zł.
- **Sieradz (powiat sieradzki)** - 4 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 312 350 zł.
- **Konstantynów Łódzki (powiat pabianicki)** - 4 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 339 950 zł.
- **Pabianice (powiat pabianicki)** - 4 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 316 500 zł.
- **Kutno (powiat kutnowski)** - 4 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 337 150 zł.
- **gmina Koluszki (powiat łódzki wschodni)** - 4 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 344 150 zł.
- **gmina Andrespol (powiat łódzki wschodni)** - 4 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 300 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 350 300 zł.
- **gmina Drzewica (powiat opoczyński)** - 4 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 326 100 zł.
- **Tomaszów Mazowiecki (powiat tomaszowski)** - 4 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 329 400 zł.
- **gmina Aleksandrów Łódzki (powiat zgierski)** - 5 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 400 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 387 300 zł.
- **Piotrków Trybunalski** - 5 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 365 000 zł.
- **Radomsko (powiat radomszczański)** - 4 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 350 200 zł.
- **Głowno (powiat zgierski)** - 5 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 356 800 zł.
- **gmina Ksawerów (powiat pabianicki)** - 5 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 385 000 zł.
- **gmina Biała Rawska (powiat rawski)** - 4 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 345 400 zł.
- **gmina Poddębice (powiat poddębicki)** - 5 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 380 100 zł.
- **gmina Wieluń (powiat wieluński)** - 5 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 362 400 zł.
- **gmina Opoczno (powiat opoczyński)** - 5 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 368 750 zł.
- **gmina Pajęczno (powiat pajęczański)** - 5 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 358 050 zł.
- **gmina Wieruszów (powiat wieruszowski)** - 4 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 347 500 zł.
- **Skierniewice** - 5 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 300 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 417 900 zł.
- **Łowicz (powiat łowicki)** - 5 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 408 500 zł.
- **gmina Uniejów (powiat poddębicki)** - 5 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 395 700 zł.
- **Rawa Mazowiecka (powiat rawski)** - 5 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 404 700 zł.
- **Łódź** - 6 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 300 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 451 150 zł.

## Gminy, w których rejestr wycenia domy, a nie mieszkania

Tu 50 m² mieszkania nie da się uczciwie wycenić, bo w ostatnich dwunastu miesiącach zabrakło aktów. Rachunek liczymy więc od mediany ceny domu i podajemy go osobno, żeby nie stawiać go w jednym szeregu z mieszkaniami.

- **gmina Żelechlinek (powiat tomaszowski)** - 1 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Dom: 85 000 zł.
- **gmina Brąszewice (powiat sieradzki)** - 1 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 300 zł netto. Dom: 100 000 zł.
- **gmina Białaczów (powiat opoczyński)** - 1 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Dom: 110 000 zł.
- **gmina Konopnica (powiat wieluński)** - 1 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Dom: 124 000 zł.
- **gmina Grabów (powiat łęczycki)** - 2 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Dom: 164 500 zł.
- **gmina Przedbórz (powiat radomszczański)** - 2 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 100 zł netto. Dom: 145 000 zł.
- **gmina Kamieńsk (powiat radomszczański)** - 2 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Dom: 206 000 zł.
- **gmina Wierzchlas (powiat wieluński)** - 2 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 195 000 zł.
- **gmina Szadek (powiat zduńskowolski)** - 2 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 203 000 zł.
- **gmina Buczek (powiat łaski)** - 2 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 202 500 zł.
- **gmina Rusiec (powiat bełchatowski)** - 2 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 199 000 zł.
- **gmina Rokiciny (powiat tomaszowski)** - 3 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Dom: 227 500 zł.
- **gmina Widawa (powiat łaski)** - 2 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 205 000 zł.
- **gmina Lututów (powiat wieruszowski)** - 2 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Dom: 200 000 zł.
- **gmina Pęczniew (powiat poddębicki)** - 2 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Dom: 202 500 zł.
- **gmina Wodzierady (powiat łaski)** - 3 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Dom: 238 000 zł.
- **gmina Daszyna (powiat łęczycki)** - 3 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Dom: 240 000 zł.
- **gmina Moszczenica (powiat piotrkowski)** - 3 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 235 000 zł.
- **gmina Lubochnia (powiat tomaszowski)** - 3 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 240 000 zł.
- **gmina Osjaków (powiat wieluński)** - 3 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 230 000 zł.
- **gmina Piątek (powiat łęczycki)** - 3 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 244 000 zł.
- **gmina Kutno (powiat kutnowski)** - 3 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Dom: 270 000 zł.
- **gmina Błaszki (powiat sieradzki)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 250 000 zł.
- **gmina Zduny (powiat łowicki)** - 3 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Dom: 260 000 zł.
- **gmina Szczerców (powiat bełchatowski)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Dom: 285 000 zł.
- **gmina Kodrąb (powiat radomszczański)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Dom: 250 000 zł.
- **gmina Złoczew (powiat sieradzki)** - 3 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 261 000 zł.
- **gmina Witonia (powiat łęczycki)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Dom: 287 500 zł.
- **gmina Budziszewice (powiat tomaszowski)** - 4 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Dom: 292 500 zł.
- **gmina Bedlno (powiat kutnowski)** - 3 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 280 000 zł.
- **gmina Stryków (powiat zgierski)** - 4 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Dom: 305 000 zł.
- **gmina Bolimów (powiat skierniewicki)** - 4 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Dom: 300 000 zł.
- **gmina Dalików (powiat poddębicki)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 282 500 zł.
- **gmina Zduńska Wola (powiat zduńskowolski)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 285 000 zł.
- **gmina Ujazd (powiat tomaszowski)** - 4 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Dom: 315 000 zł.
- **gmina Czastary (powiat wieruszowski)** - 4 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Dom: 300 000 zł.
- **gmina Brójce (powiat łódzki wschodni)** - 4 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Dom: 345 000 zł.
- **gmina Drużbice (powiat bełchatowski)** - 4 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 330 000 zł.
- **gmina Sędziejowice (powiat łaski)** - 4 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 347 500 zł.
- **gmina Rawa Mazowiecka (powiat rawski)** - 4 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 349 000 zł.

## Gdzie zobaczyć to dla konkretnego adresu

Ta strona opisuje cały obszar. Ceny transakcyjne dla pojedynczego adresu - razem z 31 innymi warstwami danych - pokazuje **raport o nieruchomości mScanner**: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości, dojazdy i realne ceny transakcyjne z aktów notarialnych.

**Podgląd raportu jest darmowy** dla każdego adresu w gminach województwa łódzkiego - zobaczysz, co dla niego mamy, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 29,99 zł za adres, taniej w pakiecie 3 lub 5 raportów.

## Najczęściej zadawane pytania

### Gdzie w łódzkie mieszkanie kosztuje najmniej lat pensji?

Żelechlinek - 1,6 roku, przy racie wymagającej 1 200 zł netto miesięcznie. Rachunek liczymy z mediany aktów notarialnych i z przeciętnego wynagrodzenia w powiecie, w którym gmina leży.

### Dlaczego nie ma tu wszystkich gmin regionu?

Bo rachunek liczymy tylko tam, gdzie rejestr cen wycenia co najmniej dwa rodzaje nieruchomości: mieszkania, domy albo działki. Poniżej dziesięciu aktów w roku mediana przestaje być medianą, a rachunek zbudowany na garstce transakcji wyglądałby dokładnie tak samo jak ten oparty na tysiącu.

## Powiązane strony

- [Ile trzeba zarabiać - powiat wieluński](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/wielunski) — Mediana 3,9 roku w 4 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat łaski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/laski) — Mediana 4 lata w 5 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat łęczycki](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/leczycki) — Mediana 4,4 roku w 5 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat kutnowski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/kutnowski) — Mediana 4,4 roku w 5 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat bełchatowski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/belchatowski) — Mediana 4,6 roku w 7 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat radomszczański](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/radomszczanski) — Mediana 4,7 roku w 5 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat sieradzki](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/sieradzki) — Mediana 4,8 roku w 5 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat zgierski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/zgierski) — Mediana 5,1 roku w 8 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat zduńskowolski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/zdunskowolski) — Mediana 5,1 roku w 3 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat tomaszowski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/tomaszowski-1016) — Mediana 5,2 roku w 8 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat łódzki wschodni](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/lodzki-wschodni) — Mediana 5,6 roku w 6 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać - powiat opoczyński](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/opoczynski) — Mediana 5,6 roku w 3 gminach.
- [Ile trzeba zarabiać na mieszkanie w Polsce](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac) — Zestawienie krajowe i pozostałe województwa.

## Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner

Wpisz adres albo wklej link do ogłoszenia: ceny z aktów notarialnych dla tej okolicy i 31 innych warstw - hałas, pozwolenia w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, dojazdy. **Podgląd jest bezpłatny**, pełny raport od 29,99 zł. Zestawienie poniżej porównuje 100 gmin. Adres wpisz, kiedy zawęzisz wybór - raport liczy się dla jednego numeru domu.

[Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner](https://mscanner.pl/app/register?redirect=%2Fproperties%2Fnew)
