---
title: "Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat wrzesiński | mScanner"
description: "Cena z aktów notarialnych kontra mediana wynagrodzeń mieszkańców, gmina po gminie powiatu wrzesińskiego: w której rachunek jest najkrótszy, a w której najdłuższy."
url: "https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/wrzesinski"
lang: "pl"
updated: "2026-09-03"
source: "mScanner"
---

# Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat wrzesiński

> mScanner › Ile trzeba zarabiać › wielkopolskie › wrzesiński

5 gmin powiatu wrzesińskiego, każda z własną medianą cen i własną medianą wynagrodzeń. Poniżej rachunek dla każdej, licząc od najkrótszego.

## W skrócie

- Mediana wynagrodzeń w gminach powiatu wrzesińskiego: od **6 036 zł** do **7 239 zł brutto**.
- Mediana rachunku: **5 lat** tutejszej pensji.
- Najkrócej Kołaczkowo (2,4 roku), najdłużej Września (5,9 roku).

## Gdzie w tym powiecie kupuje się najłatwiej

Mediana wynagrodzeń jest tu różna w każdej gminie, tak samo jak ceny, więc rozpiętość rachunku poniżej bierze się z obu stron naraz. Wynagrodzenia mieszkańców mieszczą się między 6 036 zł a 7 239 zł brutto.

Najkrócej wychodzi Kołaczkowo: 2,4 roku. Najdłużej Września: 5,9 roku. Mediana dla 5 gmin tego powiatu to 5 lat.

Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

## Mieszkanie 50 m², licząc od najkrótszego rachunku

Ile musi zarabiać gospodarstwo domowe, żeby kupić 50 m² w 4 gminach powiatu wrzesińskiego, dla których rejestr publikuje dość transakcji, i ile wynosi tam mediana wynagrodzeń na rękę.

Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego, wkład 20%. Stan na 2 września 2026.

- **gmina Kołaczkowo (powiat wrzesiński)** - 1 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 132 600 zł.
- **gmina Miłosław (powiat wrzesiński)** - 2 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 166 650 zł.
- **gmina Nekla (powiat wrzesiński)** - 4 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 300 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 313 300 zł.
- **gmina Września (powiat wrzesiński)** - 5 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 360 000 zł.

## Gdzie zobaczyć to dla konkretnego adresu

Ta strona opisuje cały obszar. Ceny transakcyjne dla pojedynczego adresu - razem z 31 innymi warstwami danych - pokazuje **raport o nieruchomości mScanner**: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości, dojazdy i realne ceny transakcyjne z aktów notarialnych.

**Podgląd raportu jest darmowy** dla każdego adresu w gminach powiatu wrzesińskiego - zobaczysz, co dla niego mamy, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 29,99 zł za adres, taniej w pakiecie 3 lub 5 raportów.

## Najczęściej zadawane pytania

### Skąd bierzecie wynagrodzenia dla poszczególnych gmin?

Z badania GUS „Rozkład wynagrodzeń w gospodarce narodowej", które podaje medianę w podziale na gminy i według miejsca ZAMIESZKANIA - czyli dla ludzi, którzy tu mieszkają, a nie dla firm, które tu mają siedzibę. Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

### W której gminie powiatu wrzesińskiego kupuje się najłatwiej?

Licząc cenę w latach tutejszej mediany wynagrodzeń - Kołaczkowo, gdzie wychodzi 2,4 roku. Krótszy rachunek bierze się tu z obu stron naraz: z niższej ceny albo z wyższych zarobków mieszkańców.

## Powiązane strony

- [Ile trzeba zarabiać - Kołaczkowo](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/kolaczkowo) — mieszkanie 50 m² za 132 600 zł, czyli 2,4 roku pensji; rata wymaga 1 900 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Miłosław](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/miloslaw) — mieszkanie 50 m² za 166 650 zł, czyli 2,9 roku pensji; rata wymaga 2 300 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Nekla](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/nekla) — mieszkanie 50 m² za 313 300 zł, czyli 5 lat pensji; rata wymaga 4 400 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Pyzdry](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/pyzdry) — dom za 280 000 zł, czyli 5,2 roku pensji; rata wymaga 3 900 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Września](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/wrzesnia) — mieszkanie 50 m² za 360 000 zł, czyli 5,9 roku pensji; rata wymaga 5 000 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - województwo wielkopolskie](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/wojewodztwo/wielkopolskie) — Cały region, powiat po powiacie.
- [Ile trzeba zarabiać na mieszkanie w Polsce](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac) — Zestawienie krajowe i wszystkie województwa.

## Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner

Wpisz adres albo wklej link do ogłoszenia: ceny z aktów notarialnych dla tej okolicy i 31 innych warstw - hałas, pozwolenia w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, dojazdy. **Podgląd jest bezpłatny**, pełny raport od 29,99 zł. Rachunek poniżej opisuje całe gminy. Adres wpisz, kiedy już go masz - raport schodzi z poziomu gminy do jednego numeru domu.

[Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner](https://mscanner.pl/app/register?redirect=%2Fproperties%2Fnew)
