---
title: "Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat stalowowolski | mScanner"
description: "Cena z aktów notarialnych kontra mediana wynagrodzeń mieszkańców, gmina po gminie powiatu stalowowolskiego: w której rachunek jest najkrótszy, a w której najdłuższy."
url: "https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/stalowowolski"
lang: "pl"
updated: "2026-09-03"
source: "mScanner"
---

# Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat stalowowolski

> mScanner › Ile trzeba zarabiać › podkarpackie › stalowowolski

6 gmin powiatu stalowowolskiego, każda z własną medianą cen i własną medianą wynagrodzeń. Poniżej rachunek dla każdej, licząc od najkrótszego.

## W skrócie

- Mediana wynagrodzeń w gminach powiatu stalowowolskiego: od **6 399 zł** do **7 027 zł brutto**.
- Mediana rachunku: **5,7 roku** tutejszej pensji.
- Najkrócej Zaklików (3,6 roku), najdłużej Pysznica (8,4 roku).

## Gdzie w tym powiecie kupuje się najłatwiej

Mediana wynagrodzeń jest tu różna w każdej gminie, tak samo jak ceny, więc rozpiętość rachunku poniżej bierze się z obu stron naraz. Wynagrodzenia mieszkańców mieszczą się między 6 399 zł a 7 027 zł brutto.

Najkrócej wychodzi Zaklików: 3,6 roku. Najdłużej Pysznica: 8,4 roku. Mediana dla 6 gmin tego powiatu to 5,7 roku.

Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

## Gminy, w których rejestr wycenia domy, a nie mieszkania

Tu 50 m² mieszkania nie da się uczciwie wycenić, bo w ostatnich dwunastu miesiącach zabrakło aktów. Rachunek liczymy więc od mediany ceny domu i podajemy go osobno, żeby nie stawiać go w jednym szeregu z mieszkaniami.

- **gmina Zaklików (powiat stalowowolski)** - 2 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 200 000 zł.
- **gmina Radomyśl nad Sanem (powiat stalowowolski)** - 3 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Dom: 230 000 zł.
- **gmina Zaleszany (powiat stalowowolski)** - 5 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Dom: 355 500 zł.
- **gmina Bojanów (powiat stalowowolski)** - 5 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Dom: 400 000 zł.
- **gmina Pysznica (powiat stalowowolski)** - 7 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Dom: 514 500 zł.

## Gdzie zobaczyć to dla konkretnego adresu

Ta strona opisuje cały obszar. Ceny transakcyjne dla pojedynczego adresu - razem z 31 innymi warstwami danych - pokazuje **raport o nieruchomości mScanner**: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości, dojazdy i realne ceny transakcyjne z aktów notarialnych.

**Podgląd raportu jest darmowy** dla każdego adresu w gminach powiatu stalowowolskiego - zobaczysz, co dla niego mamy, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 29,99 zł za adres, taniej w pakiecie 3 lub 5 raportów.

## Najczęściej zadawane pytania

### Skąd bierzecie wynagrodzenia dla poszczególnych gmin?

Z badania GUS „Rozkład wynagrodzeń w gospodarce narodowej", które podaje medianę w podziale na gminy i według miejsca ZAMIESZKANIA - czyli dla ludzi, którzy tu mieszkają, a nie dla firm, które tu mają siedzibę. Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

### W której gminie powiatu stalowowolskiego kupuje się najłatwiej?

Licząc cenę w latach tutejszej mediany wynagrodzeń - Zaklików, gdzie wychodzi 3,6 roku. Krótszy rachunek bierze się tu z obu stron naraz: z niższej ceny albo z wyższych zarobków mieszkańców.

## Powiązane strony

- [Ile trzeba zarabiać - Stalowa Wola](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/stalowa-wola) — mieszkanie 50 m² za 338 750 zł, czyli 5,5 roku pensji; rata wymaga 4 700 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Bojanów](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/bojanow) — dom za 400 000 zł, czyli 6,8 roku pensji; rata wymaga 5 600 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Pysznica](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/pysznica) — dom za 514 500 zł, czyli 8,4 roku pensji; rata wymaga 7 200 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Radomyśl nad Sanem](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/radomysl-nad-sanem) — dom za 230 000 zł, czyli 4 lata pensji; rata wymaga 3 200 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Zaklików](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/zaklikow) — dom za 200 000 zł, czyli 3,6 roku pensji; rata wymaga 2 800 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Zaleszany](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/zaleszany) — dom za 355 500 zł, czyli 6 lat pensji; rata wymaga 5 000 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - województwo podkarpackie](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/wojewodztwo/podkarpackie) — Cały region, powiat po powiacie.
- [Ile trzeba zarabiać na mieszkanie w Polsce](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac) — Zestawienie krajowe i wszystkie województwa.

## Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner

Wpisz adres albo wklej link do ogłoszenia: ceny z aktów notarialnych dla tej okolicy i 31 innych warstw - hałas, pozwolenia w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, dojazdy. **Podgląd jest bezpłatny**, pełny raport od 29,99 zł. Rachunek poniżej opisuje całe gminy. Adres wpisz, kiedy już go masz - raport schodzi z poziomu gminy do jednego numeru domu.

[Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner](https://mscanner.pl/app/register?redirect=%2Fproperties%2Fnew)
