---
title: "Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat opolski (opolskie) | mScanner"
description: "Cena z aktów notarialnych kontra mediana wynagrodzeń mieszkańców, gmina po gminie powiatu opolskiego: w której rachunek jest najkrótszy, a w której najdłuższy."
url: "https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/opolski-1609"
lang: "pl"
updated: "2026-09-03"
source: "mScanner"
---

# Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat opolski (opolskie)

> mScanner › Ile trzeba zarabiać › opolskie › opolski

13 gmin powiatu opolskiego, każda z własną medianą cen i własną medianą wynagrodzeń. Poniżej rachunek dla każdej, licząc od najkrótszego.

## W skrócie

- Mediana wynagrodzeń w gminach powiatu opolskiego: od **6 265 zł** do **7 299 zł brutto**.
- Mediana rachunku: **5,7 roku** tutejszej pensji.
- Najkrócej Niemodlin (3,8 roku), najdłużej Łubniany (13,7 roku).

## Gdzie w tym powiecie kupuje się najłatwiej

Mediana wynagrodzeń jest tu różna w każdej gminie, tak samo jak ceny, więc rozpiętość rachunku poniżej bierze się z obu stron naraz. Wynagrodzenia mieszkańców mieszczą się między 6 265 zł a 7 299 zł brutto.

Najkrócej wychodzi Niemodlin: 3,8 roku. Najdłużej Łubniany: 13,7 roku. Mediana dla 13 gmin tego powiatu to 5,7 roku.

Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

## Mieszkanie 50 m², licząc od najkrótszego rachunku

Ile musi zarabiać gospodarstwo domowe, żeby kupić 50 m² w 8 gminach powiatu opolskiego, dla których rejestr publikuje dość transakcji, i ile wynosi tam mediana wynagrodzeń na rękę.

Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego, wkład 20%. Stan na 2 września 2026.

- **gmina Niemodlin (powiat opolski)** - 3 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 224 100 zł.
- **gmina Turawa (powiat opolski)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 249 000 zł.
- **gmina Ozimek (powiat opolski)** - 3 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 276 400 zł.
- **gmina Tułowice (powiat opolski)** - 4 400 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 310 950 zł.
- **gmina Dobrzeń Wielki (powiat opolski)** - 4 800 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 300 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 339 800 zł.
- **gmina Komprachcice (powiat opolski)** - 4 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 346 900 zł.
- **gmina Prószków (powiat opolski)** - 5 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 368 350 zł.
- **gmina Chrząstowice (powiat opolski)** - 6 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 448 000 zł.

## Gminy, w których rejestr wycenia domy, a nie mieszkania

Tu 50 m² mieszkania nie da się uczciwie wycenić, bo w ostatnich dwunastu miesiącach zabrakło aktów. Rachunek liczymy więc od mediany ceny domu i podajemy go osobno, żeby nie stawiać go w jednym szeregu z mieszkaniami.

- **gmina Tarnów Opolski (powiat opolski)** - 4 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Dom: 310 000 zł.
- **gmina Popielów (powiat opolski)** - 4 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 325 000 zł.
- **gmina Murów (powiat opolski)** - 4 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 327 500 zł.
- **gmina Dąbrowa (powiat opolski)** - 7 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Dom: 510 000 zł.
- **gmina Łubniany (powiat opolski)** - 11 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Dom: 830 000 zł.

## Gdzie zobaczyć to dla konkretnego adresu

Ta strona opisuje cały obszar. Ceny transakcyjne dla pojedynczego adresu - razem z 31 innymi warstwami danych - pokazuje **raport o nieruchomości mScanner**: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości, dojazdy i realne ceny transakcyjne z aktów notarialnych.

**Podgląd raportu jest darmowy** dla każdego adresu w gminach powiatu opolskiego - zobaczysz, co dla niego mamy, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 29,99 zł za adres, taniej w pakiecie 3 lub 5 raportów.

## Najczęściej zadawane pytania

### Skąd bierzecie wynagrodzenia dla poszczególnych gmin?

Z badania GUS „Rozkład wynagrodzeń w gospodarce narodowej", które podaje medianę w podziale na gminy i według miejsca ZAMIESZKANIA - czyli dla ludzi, którzy tu mieszkają, a nie dla firm, które tu mają siedzibę. Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

### W której gminie powiatu opolskiego kupuje się najłatwiej?

Licząc cenę w latach tutejszej mediany wynagrodzeń - Niemodlin, gdzie wychodzi 3,8 roku. Krótszy rachunek bierze się tu z obu stron naraz: z niższej ceny albo z wyższych zarobków mieszkańców.

## Powiązane strony

- [Ile trzeba zarabiać - Chrząstowice](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/chrzastowice) — mieszkanie 50 m² za 448 000 zł, czyli 7,2 roku pensji; rata wymaga 6 300 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Dąbrowa](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/dabrowa-160902) — dom za 510 000 zł, czyli 8,2 roku pensji; rata wymaga 7 100 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Dobrzeń Wielki](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/dobrzen-wielki) — mieszkanie 50 m² za 339 800 zł, czyli 5,3 roku pensji; rata wymaga 4 800 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Komprachcice](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/komprachcice) — mieszkanie 50 m² za 346 900 zł, czyli 5,7 roku pensji; rata wymaga 4 900 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Łubniany](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/lubniany) — dom za 830 000 zł, czyli 13,7 roku pensji; rata wymaga 11 600 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Murów](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/murow) — dom za 327 500 zł, czyli 5,9 roku pensji; rata wymaga 4 600 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Niemodlin](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/niemodlin) — mieszkanie 50 m² za 224 100 zł, czyli 3,8 roku pensji; rata wymaga 3 100 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Ozimek](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/ozimek) — mieszkanie 50 m² za 276 400 zł, czyli 4,6 roku pensji; rata wymaga 3 900 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Popielów](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/popielow) — dom za 325 000 zł, czyli 5,7 roku pensji; rata wymaga 4 600 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Prószków](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/proszkow) — mieszkanie 50 m² za 368 350 zł, czyli 6,2 roku pensji; rata wymaga 5 200 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Tarnów Opolski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/tarnow-opolski) — dom za 310 000 zł, czyli 5 lat pensji; rata wymaga 4 300 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Tułowice](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/tulowice) — mieszkanie 50 m² za 310 950 zł, czyli 5,2 roku pensji; rata wymaga 4 400 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - województwo opolskie](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/wojewodztwo/opolskie) — Cały region, powiat po powiacie.
- [Ile trzeba zarabiać na mieszkanie w Polsce](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac) — Zestawienie krajowe i wszystkie województwa.

## Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner

Wpisz adres albo wklej link do ogłoszenia: ceny z aktów notarialnych dla tej okolicy i 31 innych warstw - hałas, pozwolenia w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, dojazdy. **Podgląd jest bezpłatny**, pełny raport od 29,99 zł. Rachunek poniżej opisuje całe gminy. Adres wpisz, kiedy już go masz - raport schodzi z poziomu gminy do jednego numeru domu.

[Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner](https://mscanner.pl/app/register?redirect=%2Fproperties%2Fnew)
