---
title: "Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat łukowski | mScanner"
description: "Cena z aktów notarialnych kontra mediana wynagrodzeń mieszkańców, gmina po gminie powiatu łukowskiego: w której rachunek jest najkrótszy, a w której najdłuższy."
url: "https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/lukowski"
lang: "pl"
updated: "2026-09-03"
source: "mScanner"
---

# Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat łukowski

> mScanner › Ile trzeba zarabiać › lubelskie › łukowski

6 gmin powiatu łukowskiego, każda z własną medianą cen i własną medianą wynagrodzeń. Poniżej rachunek dla każdej, licząc od najkrótszego.

## W skrócie

- Mediana wynagrodzeń w gminach powiatu łukowskiego: od **5 759 zł** do **6 880 zł brutto**.
- Mediana rachunku: **5,1 roku** tutejszej pensji.
- Najkrócej Stanin (3,1 roku), najdłużej Łuków (9,8 roku).

## Gdzie w tym powiecie kupuje się najłatwiej

Mediana wynagrodzeń jest tu różna w każdej gminie, tak samo jak ceny, więc rozpiętość rachunku poniżej bierze się z obu stron naraz. Wynagrodzenia mieszkańców mieszczą się między 5 759 zł a 6 880 zł brutto.

Najkrócej wychodzi Stanin: 3,1 roku. Najdłużej Łuków: 9,8 roku. Mediana dla 6 gmin tego powiatu to 5,1 roku.

Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

## Gminy, w których rejestr wycenia domy, a nie mieszkania

Tu 50 m² mieszkania nie da się uczciwie wycenić, bo w ostatnich dwunastu miesiącach zabrakło aktów. Rachunek liczymy więc od mediany ceny domu i podajemy go osobno, żeby nie stawiać go w jednym szeregu z mieszkaniami.

- **gmina Stanin (powiat łukowski)** - 2 200 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 300 zł netto. Dom: 159 000 zł.
- **gmina Krzywda (powiat łukowski)** - 2 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 300 zł netto. Dom: 177 500 zł.
- **gmina Trzebieszów (powiat łukowski)** - 3 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 238 333 zł.
- **Stoczek Łukowski (powiat łukowski)** - 5 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Dom: 377 500 zł.
- **gmina Łuków (powiat łukowski)** - 7 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 550 000 zł.

## Gdzie zobaczyć to dla konkretnego adresu

Ta strona opisuje cały obszar. Ceny transakcyjne dla pojedynczego adresu - razem z 31 innymi warstwami danych - pokazuje **raport o nieruchomości mScanner**: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości, dojazdy i realne ceny transakcyjne z aktów notarialnych.

**Podgląd raportu jest darmowy** dla każdego adresu w gminach powiatu łukowskiego - zobaczysz, co dla niego mamy, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 29,99 zł za adres, taniej w pakiecie 3 lub 5 raportów.

## Najczęściej zadawane pytania

### Skąd bierzecie wynagrodzenia dla poszczególnych gmin?

Z badania GUS „Rozkład wynagrodzeń w gospodarce narodowej", które podaje medianę w podziale na gminy i według miejsca ZAMIESZKANIA - czyli dla ludzi, którzy tu mieszkają, a nie dla firm, które tu mają siedzibę. Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

### W której gminie powiatu łukowskiego kupuje się najłatwiej?

Licząc cenę w latach tutejszej mediany wynagrodzeń - Stanin, gdzie wychodzi 3,1 roku. Krótszy rachunek bierze się tu z obu stron naraz: z niższej ceny albo z wyższych zarobków mieszkańców.

## Powiązane strony

- [Ile trzeba zarabiać - Łuków](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/lukow) — mieszkanie 50 m² za 344 000 zł, czyli 5,7 roku pensji; rata wymaga 4 800 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Stoczek Łukowski](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/stoczek-lukowski) — dom za 377 500 zł, czyli 6,5 roku pensji; rata wymaga 5 300 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Krzywda](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/krzywda) — dom za 177 500 zł, czyli 3,4 roku pensji; rata wymaga 2 500 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Łuków](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/lukow-061105) — dom za 550 000 zł, czyli 9,8 roku pensji; rata wymaga 7 700 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Stanin](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/stanin) — dom za 159 000 zł, czyli 3,1 roku pensji; rata wymaga 2 200 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Trzebieszów](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/trzebieszow) — dom za 238 333 zł, czyli 4,4 roku pensji; rata wymaga 3 300 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - województwo lubelskie](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/wojewodztwo/lubelskie) — Cały region, powiat po powiacie.
- [Ile trzeba zarabiać na mieszkanie w Polsce](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac) — Zestawienie krajowe i wszystkie województwa.

## Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner

Wpisz adres albo wklej link do ogłoszenia: ceny z aktów notarialnych dla tej okolicy i 31 innych warstw - hałas, pozwolenia w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, dojazdy. **Podgląd jest bezpłatny**, pełny raport od 29,99 zł. Rachunek poniżej opisuje całe gminy. Adres wpisz, kiedy już go masz - raport schodzi z poziomu gminy do jednego numeru domu.

[Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner](https://mscanner.pl/app/register?redirect=%2Fproperties%2Fnew)
