---
title: "Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat krośnieński (podkarpackie) | mScanner"
description: "Cena z aktów notarialnych kontra mediana wynagrodzeń mieszkańców, gmina po gminie powiatu krośnieńskiego: w której rachunek jest najkrótszy, a w której najdłuższy."
url: "https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/krosnienski-1807"
lang: "pl"
updated: "2026-09-03"
source: "mScanner"
---

# Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat krośnieński (podkarpackie)

> mScanner › Ile trzeba zarabiać › podkarpackie › krośnieński

9 gmin powiatu krośnieńskiego, każda z własną medianą cen i własną medianą wynagrodzeń. Poniżej rachunek dla każdej, licząc od najkrótszego.

## W skrócie

- Mediana wynagrodzeń w gminach powiatu krośnieńskiego: od **6 063 zł** do **6 550 zł brutto**.
- Mediana rachunku: **4,3 roku** tutejszej pensji.
- Najkrócej Chorkówka (2,6 roku), najdłużej Korczyna (7 lat).

## Gdzie w tym powiecie kupuje się najłatwiej

Mediana wynagrodzeń jest tu różna w każdej gminie, tak samo jak ceny, więc rozpiętość rachunku poniżej bierze się z obu stron naraz. Wynagrodzenia mieszkańców mieszczą się między 6 063 zł a 6 550 zł brutto.

Najkrócej wychodzi Chorkówka: 2,6 roku. Najdłużej Korczyna: 7 lat. Mediana dla 9 gmin tego powiatu to 4,3 roku.

Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

## Mieszkanie 50 m², licząc od najkrótszego rachunku

Ile musi zarabiać gospodarstwo domowe, żeby kupić 50 m² w 3 gminach powiatu krośnieńskiego, dla których rejestr publikuje dość transakcji, i ile wynosi tam mediana wynagrodzeń na rękę.

Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego, wkład 20%. Stan na 2 września 2026.

- **gmina Dukla (powiat krośnieński)** - 2 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 175 000 zł.
- **gmina Jedlicze (powiat krośnieński)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 800 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 249 500 zł.
- **gmina Rymanów (powiat krośnieński)** - 4 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 351 700 zł.

## Gminy, w których rejestr wycenia domy, a nie mieszkania

Tu 50 m² mieszkania nie da się uczciwie wycenić, bo w ostatnich dwunastu miesiącach zabrakło aktów. Rachunek liczymy więc od mediany ceny domu i podajemy go osobno, żeby nie stawiać go w jednym szeregu z mieszkaniami.

- **gmina Chorkówka (powiat krośnieński)** - 2 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 140 000 zł.
- **gmina Krościenko Wyżne (powiat krośnieński)** - 2 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Dom: 204 000 zł.
- **gmina Miejsce Piastowe (powiat krośnieński)** - 3 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 700 zł netto. Dom: 212 000 zł.
- **gmina Iwonicz-Zdrój (powiat krośnieński)** - 3 500 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 250 000 zł.
- **gmina Wojaszówka (powiat krośnieński)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 285 000 zł.
- **gmina Korczyna (powiat krośnieński)** - 5 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Dom: 380 000 zł.

## Gdzie zobaczyć to dla konkretnego adresu

Ta strona opisuje cały obszar. Ceny transakcyjne dla pojedynczego adresu - razem z 31 innymi warstwami danych - pokazuje **raport o nieruchomości mScanner**: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości, dojazdy i realne ceny transakcyjne z aktów notarialnych.

**Podgląd raportu jest darmowy** dla każdego adresu w gminach powiatu krośnieńskiego - zobaczysz, co dla niego mamy, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 29,99 zł za adres, taniej w pakiecie 3 lub 5 raportów.

## Najczęściej zadawane pytania

### Skąd bierzecie wynagrodzenia dla poszczególnych gmin?

Z badania GUS „Rozkład wynagrodzeń w gospodarce narodowej", które podaje medianę w podziale na gminy i według miejsca ZAMIESZKANIA - czyli dla ludzi, którzy tu mieszkają, a nie dla firm, które tu mają siedzibę. Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

### W której gminie powiatu krośnieńskiego kupuje się najłatwiej?

Licząc cenę w latach tutejszej mediany wynagrodzeń - Chorkówka, gdzie wychodzi 2,6 roku. Krótszy rachunek bierze się tu z obu stron naraz: z niższej ceny albo z wyższych zarobków mieszkańców.

## Powiązane strony

- [Ile trzeba zarabiać - Chorkówka](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/chorkowka) — dom za 140 000 zł, czyli 2,6 roku pensji; rata wymaga 2 000 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Dukla](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/dukla) — mieszkanie 50 m² za 175 000 zł, czyli 3,2 roku pensji; rata wymaga 2 500 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Iwonicz-Zdrój](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/iwonicz-zdroj) — dom za 250 000 zł, czyli 4,6 roku pensji; rata wymaga 3 500 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Jedlicze](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/jedlicze) — mieszkanie 50 m² za 249 500 zł, czyli 4,3 roku pensji; rata wymaga 3 500 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Korczyna](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/korczyna) — dom za 380 000 zł, czyli 7 lat pensji; rata wymaga 5 300 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Krościenko Wyżne](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/kroscienko-wyzne) — dom za 204 000 zł, czyli 3,7 roku pensji; rata wymaga 2 900 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Miejsce Piastowe](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/miejsce-piastowe) — dom za 212 000 zł, czyli 3,8 roku pensji; rata wymaga 3 000 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Rymanów](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/rymanow) — mieszkanie 50 m² za 351 700 zł, czyli 6,3 roku pensji; rata wymaga 4 900 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Wojaszówka](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/wojaszowka) — dom za 285 000 zł, czyli 5,3 roku pensji; rata wymaga 4 000 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - województwo podkarpackie](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/wojewodztwo/podkarpackie) — Cały region, powiat po powiacie.
- [Ile trzeba zarabiać na mieszkanie w Polsce](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac) — Zestawienie krajowe i wszystkie województwa.

## Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner

Wpisz adres albo wklej link do ogłoszenia: ceny z aktów notarialnych dla tej okolicy i 31 innych warstw - hałas, pozwolenia w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, dojazdy. **Podgląd jest bezpłatny**, pełny raport od 29,99 zł. Rachunek poniżej opisuje całe gminy. Adres wpisz, kiedy już go masz - raport schodzi z poziomu gminy do jednego numeru domu.

[Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner](https://mscanner.pl/app/register?redirect=%2Fproperties%2Fnew)
