---
title: "Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat kartuski | mScanner"
description: "Cena z aktów notarialnych kontra mediana wynagrodzeń mieszkańców, gmina po gminie powiatu kartuskiego: w której rachunek jest najkrótszy, a w której najdłuższy."
url: "https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/kartuski"
lang: "pl"
updated: "2026-09-03"
source: "mScanner"
---

# Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat kartuski

> mScanner › Ile trzeba zarabiać › pomorskie › kartuski

8 gmin powiatu kartuskiego, każda z własną medianą cen i własną medianą wynagrodzeń. Poniżej rachunek dla każdej, licząc od najkrótszego.

## W skrócie

- Mediana wynagrodzeń w gminach powiatu kartuskiego: od **5 719 zł** do **7 683 zł brutto**.
- Mediana rachunku: **7,1 roku** tutejszej pensji.
- Najkrócej Przodkowo (5,7 roku), najdłużej Chmielno (15,8 roku).

## Gdzie w tym powiecie kupuje się najłatwiej

Mediana wynagrodzeń jest tu różna w każdej gminie, tak samo jak ceny, więc rozpiętość rachunku poniżej bierze się z obu stron naraz. Wynagrodzenia mieszkańców mieszczą się między 5 719 zł a 7 683 zł brutto.

Najkrócej wychodzi Przodkowo: 5,7 roku. Najdłużej Chmielno: 15,8 roku. Mediana dla 8 gmin tego powiatu to 7,1 roku.

Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

## Mieszkanie 50 m², licząc od najkrótszego rachunku

Ile musi zarabiać gospodarstwo domowe, żeby kupić 50 m² w 5 gminach powiatu kartuskiego, dla których rejestr publikuje dość transakcji, i ile wynosi tam mediana wynagrodzeń na rękę.

Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego, wkład 20%. Stan na 2 września 2026.

- **gmina Przodkowo (powiat kartuski)** - 4 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 336 400 zł.
- **gmina Sierakowice (powiat kartuski)** - 4 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 308 600 zł.
- **gmina Żukowo (powiat kartuski)** - 5 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 600 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 420 400 zł.
- **gmina Kartuzy (powiat kartuski)** - 5 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 600 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 357 700 zł.
- **gmina Stężyca (powiat kartuski)** - 7 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 506 550 zł.

## Gminy, w których rejestr wycenia domy, a nie mieszkania

Tu 50 m² mieszkania nie da się uczciwie wycenić, bo w ostatnich dwunastu miesiącach zabrakło aktów. Rachunek liczymy więc od mediany ceny domu i podajemy go osobno, żeby nie stawiać go w jednym szeregu z mieszkaniami.

- **gmina Sulęczyno (powiat kartuski)** - 5 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 300 zł netto. Dom: 400 000 zł.
- **gmina Somonino (powiat kartuski)** - 9 100 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 200 zł netto. Dom: 650 000 zł.
- **gmina Chmielno (powiat kartuski)** - 11 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 400 zł netto. Dom: 830 000 zł.

## Gdzie zobaczyć to dla konkretnego adresu

Ta strona opisuje cały obszar. Ceny transakcyjne dla pojedynczego adresu - razem z 31 innymi warstwami danych - pokazuje **raport o nieruchomości mScanner**: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości, dojazdy i realne ceny transakcyjne z aktów notarialnych.

**Podgląd raportu jest darmowy** dla każdego adresu w gminach powiatu kartuskiego - zobaczysz, co dla niego mamy, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 29,99 zł za adres, taniej w pakiecie 3 lub 5 raportów.

## Najczęściej zadawane pytania

### Skąd bierzecie wynagrodzenia dla poszczególnych gmin?

Z badania GUS „Rozkład wynagrodzeń w gospodarce narodowej", które podaje medianę w podziale na gminy i według miejsca ZAMIESZKANIA - czyli dla ludzi, którzy tu mieszkają, a nie dla firm, które tu mają siedzibę. Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

### W której gminie powiatu kartuskiego kupuje się najłatwiej?

Licząc cenę w latach tutejszej mediany wynagrodzeń - Przodkowo, gdzie wychodzi 5,7 roku. Krótszy rachunek bierze się tu z obu stron naraz: z niższej ceny albo z wyższych zarobków mieszkańców.

## Powiązane strony

- [Ile trzeba zarabiać - Chmielno](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/chmielno) — dom za 830 000 zł, czyli 15,8 roku pensji; rata wymaga 11 600 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Kartuzy](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/kartuzy) — mieszkanie 50 m² za 357 700 zł, czyli 6,5 roku pensji; rata wymaga 5 000 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Przodkowo](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/przodkowo) — mieszkanie 50 m² za 336 400 zł, czyli 5,7 roku pensji; rata wymaga 4 700 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Sierakowice](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/sierakowice) — mieszkanie 50 m² za 308 600 zł, czyli 5,8 roku pensji; rata wymaga 4 300 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Somonino](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/somonino) — dom za 650 000 zł, czyli 12,8 roku pensji; rata wymaga 9 100 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Stężyca](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/stezyca) — mieszkanie 50 m² za 506 550 zł, czyli 9,6 roku pensji; rata wymaga 7 100 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Sulęczyno](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/suleczyno) — dom za 400 000 zł, czyli 7,7 roku pensji; rata wymaga 5 600 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Żukowo](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/zukowo) — mieszkanie 50 m² za 420 400 zł, czyli 6,3 roku pensji; rata wymaga 5 900 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - województwo pomorskie](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/wojewodztwo/pomorskie) — Cały region, powiat po powiacie.
- [Ile trzeba zarabiać na mieszkanie w Polsce](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac) — Zestawienie krajowe i wszystkie województwa.

## Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner

Wpisz adres albo wklej link do ogłoszenia: ceny z aktów notarialnych dla tej okolicy i 31 innych warstw - hałas, pozwolenia w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, dojazdy. **Podgląd jest bezpłatny**, pełny raport od 29,99 zł. Rachunek poniżej opisuje całe gminy. Adres wpisz, kiedy już go masz - raport schodzi z poziomu gminy do jednego numeru domu.

[Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner](https://mscanner.pl/app/register?redirect=%2Fproperties%2Fnew)
