---
title: "Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat cieszyński | mScanner"
description: "Cena z aktów notarialnych kontra mediana wynagrodzeń mieszkańców, gmina po gminie powiatu cieszyńskiego: w której rachunek jest najkrótszy, a w której najdłuższy."
url: "https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/powiat/cieszynski"
lang: "pl"
updated: "2026-09-03"
source: "mScanner"
---

# Ile trzeba zarabiać na mieszkanie - powiat cieszyński

> mScanner › Ile trzeba zarabiać › śląskie › cieszyński

11 gmin powiatu cieszyńskiego, każda z własną medianą cen i własną medianą wynagrodzeń. Poniżej rachunek dla każdej, licząc od najkrótszego.

## W skrócie

- Mediana wynagrodzeń w gminach powiatu cieszyńskiego: od **5 772 zł** do **7 656 zł brutto**.
- Mediana rachunku: **8,4 roku** tutejszej pensji.
- Najkrócej Chybie (4,4 roku), najdłużej Wisła (12,2 roku).

## Gdzie w tym powiecie kupuje się najłatwiej

Mediana wynagrodzeń jest tu różna w każdej gminie, tak samo jak ceny, więc rozpiętość rachunku poniżej bierze się z obu stron naraz. Wynagrodzenia mieszkańców mieszczą się między 5 772 zł a 7 656 zł brutto.

Najkrócej wychodzi Chybie: 4,4 roku. Najdłużej Wisła: 12,2 roku. Mediana dla 11 gmin tego powiatu to 8,4 roku.

Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

## Mieszkanie 50 m², licząc od najkrótszego rachunku

Ile musi zarabiać gospodarstwo domowe, żeby kupić 50 m² w 5 gminach powiatu cieszyńskiego, dla których rejestr publikuje dość transakcji, i ile wynosi tam mediana wynagrodzeń na rękę.

Założenia: oprocentowanie 6,9%, okres 25 lat, rata do 40% dochodu netto gospodarstwa domowego, wkład 20%. Stan na 2 września 2026.

- **gmina Chybie (powiat cieszyński)** - 3 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 200 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 278 200 zł.
- **gmina Hażlach (powiat cieszyński)** - 4 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 100 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 285 200 zł.
- **gmina Skoczów (powiat cieszyński)** - 4 600 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 327 350 zł.
- **Ustroń (powiat cieszyński)** - 7 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 519 300 zł.
- **Wisła (powiat cieszyński)** - 9 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 500 zł netto. Mieszkanie 50 m²: 661 500 zł.

## Gminy, w których rejestr wycenia domy, a nie mieszkania

Tu 50 m² mieszkania nie da się uczciwie wycenić, bo w ostatnich dwunastu miesiącach zabrakło aktów. Rachunek liczymy więc od mediany ceny domu i podajemy go osobno, żeby nie stawiać go w jednym szeregu z mieszkaniami.

- **gmina Zebrzydowice (powiat cieszyński)** - 5 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 500 zł netto. Dom: 422 500 zł.
- **gmina Dębowiec (powiat cieszyński)** - 5 900 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Dom: 420 000 zł.
- **gmina Goleszów (powiat cieszyński)** - 7 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 000 zł netto. Dom: 500 000 zł.
- **gmina Strumień (powiat cieszyński)** - 7 700 zł netto, przy przeciętnej pensji 5 300 zł netto. Dom: 550 000 zł.
- **gmina Brenna (powiat cieszyński)** - 8 000 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 900 zł netto. Dom: 570 000 zł.
- **gmina Istebna (powiat cieszyński)** - 7 300 zł netto, przy przeciętnej pensji 4 300 zł netto. Dom: 520 000 zł.

## Gdzie zobaczyć to dla konkretnego adresu

Ta strona opisuje cały obszar. Ceny transakcyjne dla pojedynczego adresu - razem z 31 innymi warstwami danych - pokazuje **raport o nieruchomości mScanner**: hałas, plan ogólny i miejscowy, pozwolenia na budowę w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, uciążliwości, dojazdy i realne ceny transakcyjne z aktów notarialnych.

**Podgląd raportu jest darmowy** dla każdego adresu w gminach powiatu cieszyńskiego - zobaczysz, co dla niego mamy, zanim cokolwiek zapłacisz. Pełny raport kosztuje od 29,99 zł za adres, taniej w pakiecie 3 lub 5 raportów.

## Najczęściej zadawane pytania

### Skąd bierzecie wynagrodzenia dla poszczególnych gmin?

Z badania GUS „Rozkład wynagrodzeń w gospodarce narodowej", które podaje medianę w podziale na gminy i według miejsca ZAMIESZKANIA - czyli dla ludzi, którzy tu mieszkają, a nie dla firm, które tu mają siedzibę. Badanie obejmuje osoby ubezpieczone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej. Jednostkami analizy statystycznej i jednostkami obserwacji są poszczególne zatrudnienia (tzn. w przypadku osób posiadających więcej niż jedno zatrudnienie, każde z nich rozpatrywane jest osobno). Wynagrodzenia obejmują wypłaty pieniężne (lub pieniężną wartość świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty) z tytułu stosunku pracy lub stosunku służbowego dla zatrudnionych, stanowiące wydatki ponoszone przez pracodawców na opłacenie wykonywanej pracy niezależnie od źródeł ich finansowania, które są uwzględniane w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i/lub zdrowotne. Obejmują również wypłaty z tytułu umów zleceń, umów o dzieło oraz umów agencyjnych w przypadku, gdy umowy te zostały zawarte z tym samym pracodawcą bądź na rzecz tego samego pracodawcy, u którego dana osoba jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy. Prezentowane dane dotyczą wynagrodzeń wypłaconych w danym miesiącu. Dane według miejsca zamieszkania dla Polski ogółem obejmują również osoby zamieszkałe poza granicami Polski, dla których miejsce siedziby pracy znajduje się w Polsce.

### W której gminie powiatu cieszyńskiego kupuje się najłatwiej?

Licząc cenę w latach tutejszej mediany wynagrodzeń - Chybie, gdzie wychodzi 4,4 roku. Krótszy rachunek bierze się tu z obu stron naraz: z niższej ceny albo z wyższych zarobków mieszkańców.

## Powiązane strony

- [Ile trzeba zarabiać - Ustroń](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/ustron) — mieszkanie 50 m² za 519 300 zł, czyli 8,9 roku pensji; rata wymaga 7 300 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Wisła](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/wisla) — mieszkanie 50 m² za 661 500 zł, czyli 12,2 roku pensji; rata wymaga 9 300 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Brenna](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/brenna) — dom za 570 000 zł, czyli 9,8 roku pensji; rata wymaga 8 000 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Chybie](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/chybie) — mieszkanie 50 m² za 278 200 zł, czyli 4,4 roku pensji; rata wymaga 3 900 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Dębowiec](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/debowiec-240306) — dom za 420 000 zł, czyli 7,1 roku pensji; rata wymaga 5 900 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Goleszów](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/goleszow) — dom za 500 000 zł, czyli 8,4 roku pensji; rata wymaga 7 000 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Hażlach](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/hazlach) — mieszkanie 50 m² za 285 200 zł, czyli 4,6 roku pensji; rata wymaga 4 000 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Istebna](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/istebna) — dom za 520 000 zł, czyli 10,2 roku pensji; rata wymaga 7 300 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Skoczów](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/skoczow) — mieszkanie 50 m² za 327 350 zł, czyli 5,6 roku pensji; rata wymaga 4 600 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Strumień](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/strumien) — dom za 550 000 zł, czyli 8,7 roku pensji; rata wymaga 7 700 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - Zebrzydowice](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/zebrzydowice) — dom za 422 500 zł, czyli 6,3 roku pensji; rata wymaga 5 900 zł dochodu netto.
- [Ile trzeba zarabiać - województwo śląskie](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac/wojewodztwo/slaskie) — Cały region, powiat po powiacie.
- [Ile trzeba zarabiać na mieszkanie w Polsce](https://mscanner.pl/ile-trzeba-zarabiac) — Zestawienie krajowe i wszystkie województwa.

## Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner

Wpisz adres albo wklej link do ogłoszenia: ceny z aktów notarialnych dla tej okolicy i 31 innych warstw - hałas, pozwolenia w sąsiedztwie, ryzyko powodziowe, dojazdy. **Podgląd jest bezpłatny**, pełny raport od 29,99 zł. Rachunek poniżej opisuje całe gminy. Adres wpisz, kiedy już go masz - raport schodzi z poziomu gminy do jednego numeru domu.

[Sprawdź konkretny adres w raporcie mScanner](https://mscanner.pl/app/register?redirect=%2Fproperties%2Fnew)
